Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvivaisos poskyrių veikla

Žuvininkystės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) Žuvivaisos skyrius turi šiuos skyrius: Pietų regiono žuvivaisos skyrius, Vakarų regiono žuvivaisos skyrius bei Rytų regiono žuvivaisos skyrius.

Nuo 1998 m. Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriuje išskirtinai veisiamos ir uždaros recirkuliacinės sistemos sąlygomis (toliau – URS) auginamos lašišinės žuvys: šlakiai, lašišos, margieji upėtakiai, kiršliai.

Pietų regiono žuvivaisos skyriuje URS sąlygomis auginamos sykinės žuvys, šamai, plačiažnypliai vėžiai, o pastaruoju metu – ir aštriašnipiai eršketai, tvenkiniuose – karpiai, lynai, sterkai, lydekos.

Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje URS sąlygomis paaugintos vėgėlės, šamai, sterkai, šiuo metu – ir aštriašnipiai eršketai įveisiami į Nemuno žemupį ir Kuršių marias.

Pietų regiono žuvivaisos skyriuje pagrindinė veikla nukreipta į Kauno marių žuvų išteklių atstatymą ir palaikymą: įveisiami iki 1 gramo paauginami sterkai, lydekaitės, auginami karpiai. Poskyris reikšmingas inkubaciniame ceche įrengta URS sistema, kuri 2013 metais buvo pritaikyta europiniams unguriams paauginti.

Rytų regiono žuvivaisos skyriuje – seniausia Lietuvoje žuvivaisos įmonė, pastatyta 1884–1885 metais. Šiuo metu poskyris, turintis šaltavandenius tvenkinius, puikiai tinkančius lašišinėms žuvims auginti, specializuojasi auginti šaltavandenių saugomų bei globojamų žuvų (lašišų, margųjų upėtakių, kiršlių, peledžių) reproduktorius.

Žuvininkystės tarnyba veisia ir paaugina žuvis ne tik valstybiniams neišnuomotiems vandens telkiniams įžuvinti, bet ir parduoda jas gyventojams, norintiems įsiveisti žuvų savo tvenkiniuose, privačiuose ar nuomojamuose vandens telkiniuose.

Skyriaus specialistai konsultuoja interesantus žuvų jauniklių įsigijimo, žuvų ir vėžių įveisimo į vandens telkinius, vandens telkinių pašarų bazės plėtimo bei kitais akvakultūros ir žuvivaisos klausimais.

 

Informacija atnaujinta 2019-03-18