Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Projektas Nr.2006/289 „Pasienio Žuvys“

 

2006 m. liepos 26–27 dienomis Jungtinio valdymo ir priežiūros komiteto posėdyje buvo patvirtintas Lietuvos valstybinio žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centro (LVŽŽTC) projektas Nr. 2006/289 „Lietuvos ir Rusijos pasienio vandens telkinių žuvų išteklių atkūrimo sąlygų mokslinė-techninė plėtra“ („Pasienio žuvys“). Projektas apima tarpregioninį Lietuvos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities bendradarbiavimą.

Projektas finansuojamas iš INTERREG programos, Europos regioninės plėtros fondo, Tacis programos ir bendrojo finansavimo iš nacionalinių partnerių ir dalyvių lėšų.

Pagrindinis projekto tikslas – siekti išsaugoti ir atkurti vandens faunos įvairovę, padidinti žuvininkystės efektyvumą bei bendradarbiavimo lygį, Lietuvos ir Kaliningrado srities (Rusijos Federacija) pasienio regionuose sukurti integruotą tarptautinę vandens biologinių išteklių valdymo ir atkūrimo sistemą.

Įgyvendinant projektą „Lietuvos ir Rusijos pasienio vandens telkinių žuvų išteklių atkūrimo sąlygų mokslinė-techninė plėtra“ LVŽŽTC kartu su partneriais – Kaliningrado valstybiniu technikos universitetu ir Žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ – surengė tarptautines konferencijas, seminarus, pratybas („treiningus“) ir susitikimus, subūrė į darbą abiejų projekto šalių specialistus, mokslininkus, dėstytojus ir studentus, išleido žuvininkystės sektoriaus leidinius.

Informacija atnaujinta 2010-10-21