Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos kontrolės Baltijos jūroje metu nustatyti pažeidimai

Nuo 2022 m. sausio 1 dienos įsigaliojus lašišų žvejybos Baltijos jūroje ribojimams ir įsibėgėjus stintų žvejybai, Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos pareigūnai sustiprino šių rūšių žuvų žvejybos kontrolę atviroje Baltijos jūroje ir priekrantėje. Įsitikinta, kad ne visi žvejai laikosi žvejybos jūrų vandenyse taisyklių reikalavimų: priekrantėje ištrauktas nelegalus tinklas, nustatyti kiti pažeidimai.

Šių metų vasario 28 d. specialaus kontrolės reido jūros priekrantėje metu aptiktas nežymėtas, dviem eilėmis pastatytas 60 metrų ilgio tinklas, skirtas stintų ir strimelių žvejybai. Iš tinklų išlaisvinta apie 5 kg stintų ir strimelių bei apie 300 g svėręs šlakis. Visos gyvybingos žuvys paleistos atgal į Baltijos jūrą, o neteisėtas žvejybos įrankis ištrauktas. Vykdomas tyrimas, siekiant nustatyti nelegalaus tinklo savininką.

Kitas žvejybos jūrų vandenyse taisyklių pažeidimas nustatytas šių metų sausio 25 d., kai apie 19:10 val. specialaus kontrolės reido jūroje metu pastebėti ūkio subjektui priklausantys žvejybos įrankiai (tinklai), pastatyti pažeidžiant Verslinės žvejybos jūrų vandenyse taisykles.

Žvejybos įrankiai buvo legalūs (pažymėti specialiais numeriais), todėl iškart identifikuotas jų savininkas. Dėl informavimo apie galimą pažeidimą buvo susisiekta su ūkio subjektu, kuriam priklauso žvejybos įrankiai. Po to, siekiant sustabdyti galimai daromą žalą žuvų ištekliams, žvejybos įrankiai buvo nedelsiant ištraukti. 4 tinklų eilėse, kurių bendras ilgis sudarė daugiau kaip 1280 m, aptikta apie 30 kg stintų. Išsiaiškinus aplinkybes, žvejybos įrankių savininkui buvo surašytas Administracinio nusižengimo protokolas ir skirta 180 eurų bauda už žvejybą ne savo bare ir nesilaikant atstumų tarp žvejybos įrankių.

Taip pat šių metų kovo 1 d. specialaus kontrolės reido jūros priekrantėje metu skirti 3 įspėjimai žvejybos įmonėms dėl įvairių galimų Verslinės žvejybos jūrų vandenyse taisyklių pažeidimų.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba.

Share iconDalintis