Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos pareigūnai dalyvavo tarptautiniame žvejybos kontrolės inspektorių susitikime Latvijoje

Šių metų birželio 1–2 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pareigūnai dalyvavo Baltijos šalių žvejybos kontrolės inspektorių susitikime. Į Latvijoje šiais metais organizuotą dviejų dienų renginį atvyko pareigūnai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos. Pagrindinis susitikimo tikslas – apsikeisti gerąja patirtimi, sprendžiant iškilusias bendrąsias žvejybos Baltijos jūroje kontrolės problemas, bei aptarti naujus žvejybos kontrolės reglamento pakeitimus ir jų įgyvendinimo iššūkius.

Susitikimo metu Estijos žvejybos kontrolės pareigūnai skaitė šiuos pranešimus: „Dronų naudojimas žvejybos kontrolei Estijoje“ ir „Inspektorių teisės ir specialiųjų priemonių naudojimas žvejybos kontrolės metu“. Estijos atstovai pasidalino informacija, kaip jie atlieka žvejybos kontrolę, organizuoja pasalas bei įkalčių rinkimą dronų pagalba. Buvo pristatyta dronų charakteristika, galimybės ir kokie dronai labiausiai tinkami naudoti jūroje.

Taip pat buvo kalbama apie specialiąsias priemones, taikomas žvejybos kontrolei Estijoje. Susitikimo dalyviai buvo supažindinti su tarpinstitucine žvejybos kontrolės sistema, bendrai su kariškiais ir policijos pareigūnais organizuojamais reidais, kurių metu naudojami specialiai apmokyti šunys, būtinosios ginties priemonės bei taktinė metodika.

Šalių pareigūnai aktyviai diskutavo apie žvejybos įrankių žymėjimo ypatumus, ūkio subjektų patikrinimus užsienio šalyse. Dalinosi patirtimi apie sudėtingesnes situacijas, su kuriomis susiduriama patikrinimų metu. Taip pat kalbėjo apie trečiųjų šalių laivų patikrinimus uostuose, sugavimų / iškrovimų deklaravimą patikrinimo metu.

Taip pat buvo aptartas EFCA organizuojamas bandomasis projektas R.E.M dėl žvejybos laivų veiklos stebėsenos kameromis, įgyvendinant „iškrovimo prievolę“. Susitikimo dalyviai aptarė projekto eigą, diskutavo apie kiekvienos šalies iššūkius bei problemas įgyvendinant šį projektą.

Tarptautiniai žvejybos kontrolės inspektorių susitikimai organizuojami kasmet rotaciniu būdu. Kitais metais tokio pobūdžio suvažiavimas bus rengiamas Estijoje.

Share iconDalintis