Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba dalyvavo tradicinėje vainikų nuleidimo ceremonijoje

2022 m. liepos 30 d. Baltijos jūroje vyko vienas svarbiausių ir prasmingiausių Jūros šventės renginių vainikų nuleidimo ceremonija, kuomet į Baltijos jūros bangas nuleidžiami gėlių žiedai ir vainikai, taip pagerbiant žuvusius jūroje.

Šiemet, jau tradiciškai, ceremonijoje dalyvavo Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos laivas „Vakaris“ su įgula, valstybės įstaigos atstovais ir svečiais, tarp kurių – Žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis.

„Negrįžusių iš jūros pagerbimo ceremonija – labai graži ir prasminga Jūros šventės tradicija. Šiandien prisiminėme ir pagerbėme tuos, kurie paskyrė savo gyvenimus Lietuvos laivams ir jūrai“ – savo įspūdžiais dalinosi viceministras D. Dudutis.

Iškilmingoje, daugiau nei 30 laivų rikiuotėje renginio svečius į vainikų nuleidimo vietą plukdė du Žuvininkystės tarnybos laivai: „Vakaris“, vedęs trečiosios kolonos laivus, ir „LT-P-923“.

„Tai graži tradicija, kuri primena, koks atsakingas ir reikalaujantis nuolatinio susikaupimo yra jūrininko ir visų žmonių, kurie vykdo veiklą atviroje jūroje, darbas“ – sakė Žuvininkystės tarnybos direktorius T. Kazlaukas.

Ši ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, užgimusi dar 1934 metais, organizuojant pirmąsias jūros šventes Klaipėdoje ir siekiant į jas pritraukti kuo platesnę to meto Lietuvos visuomenę.

Iškilminga ceremonija jūroje kasmet pagerbiami tie, kurie žuvo jūroje ar paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus, puoselėdami ir kurdami mūsų šalies jūreivystės istoriją.

 

Share iconDalintis