Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Organizuota edukacinė ekskursija laivu bendruomenės „Priekulės ainiai“ vaikams

Ugdymo įstaigose vaikai praleidžia didžiąją dalį laiko, todėl, kol leidžia vasariški orai,  Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos specialistai nutarė suorganizuoti edukacinę ekskursiją Kuršių mariose ir pakvietė joje dalyvauti bendruomenės „Priekulės ainiai“ Vaikų dienos centro „Gentainiai“ mažuosius auklėtinius. 2023 m. birželio 22 d. į Klaipėdą atvykę vaikai ir juos lydintys suaugusieji buvo pakviesti į pažintinį pasiplaukiojimą įstaigos žvejybos kontrolės laivu „Vakaris“.

Laive svarbiausia yra saugumas. Tik patekę ant denio vaikai buvo mokomi, kaip taisyklingai užsidėti gelbėjimosi liemenes, akcentuojant jų svarbą keliaujant laivu. Išplaukus į uosto akvatoriją mažieji buvo supažindinti su Klaipėdos uostu, laivų judėjimo Kuršių mariose tvarka ir laivo kapitono atsakomybėmis.

Kol vaikai mėgavosi dar nematytais vaizdais ir ant laivo bortų besitaškančiu marių vandeniu, Žuvininkystės tarnybos pareigūnas supažindino juos su kontroliuojančios institucijos, prižiūrinčios žvejybą Baltijos jūroje ir tolimuosiuose žūklės rajonuose, veikla, žvejybos kontrolės inspektorių darbo subtilybėmis ir kasdieniais iššūkiais.

Edukacijos metu daug dėmesio buvo skirta gamtos apsaugai. Pareigūnas vaikams papasakojo apie Baltijos jūroje sugaunamas žuvis, jų rūšis. Taip pat paminėjo, kad kai kurių žuvų ištekliai Baltijos jūroje yra labai sumenkę. Mažieji gilinosi į priežastis, kurios sukelia žuvų nykimą, spėliojo, ką kiekvienas galėtų padaryti saugant gamtinę aplinką.

Inspektorius vaikams pademonstravo misijose dalyvaujančių pareigūnų specialiąją aprangą – hidrokostiumą – sveriantį apie 7 kg. Papasakojo, kad kiekvienas inspektorius yra specialiai apmokytas, praėjęs išgyvenimo jūroje kursus.

Didžiausią įspūdį vaikams paliko praktinė dalis – suimituota situaciją „žmogus už borto“. Hidrokostiumą vilkintis pareigūnas iššoko iš laivo, o vaikai jam turėjo išmesti gelbėjimosi ratą ir padėti grįžti į laivą. Su šia užduotimi vaikai susidorojo ganėtinai lengvai – inspektorius buvo „išgelbėtas“.

Vaikus sudomino galimybė ateityje tapti žvejybos kontrolės pareigūnais. Kai kurie susižavėjo perspektyva tapti kontrolės laivo kapitonais arba jų padėjėjais. Jiems buvo plačiau papasakota apie šių profesijų darbo ypatumus.

Laive netrūko gerų emocijų. Grupėje buvo nemaža dalis vaikų, kurie laivu plaukė pirmą kartą. Jiems tai paliko neišdildomą įspūdi ir tapo gražiu prasidėjusios vasaros akcentu.

 Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos visada mielai organizuoja ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų edukacinius-praktinius užsiėmimus, kurių tikslas plėsti vaikų žinias apie Lietuvos žuvininkystę ir auginti atsakingai gamtoje besielgiančią naująją kartą.

Share iconDalintis