Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Lašišų ir šlakių žvejybos ribojimai

Primename, kad tausojant žuvų išteklius, 2022 m. verslinė lašišų žvejyba Baltijos jūroje yra uždrausta. Išimtis taikoma žvejams mėgėjams – jie lašišas gali gaudyti, tačiau privalo laikytis Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių nuostatų.

Baltijos jūroje vienos žvejybos metu vienam žvejui mėgėjui galima sugauti ir pasilikti sau ne daugiau kaip vieną lašišą su nukirptu riebaliniu peleku (ne trumpesnę nei 60 cm ilgio) ir vieną šlakį (ne trumpesnį nei 60 cm ilgio). Pagautos lašišos, kurių riebalinis pelekas nenukirptas, turi būti nedelsiant paleidžiamos atgal į jūrą. Į krantą laimikis turi būti iškrautas neišdorotas. Žvejojant lašišas ir šlakius, viename laive gali būti naudojama ne daugiau kaip dvylika vienetų įrankių, skirtų šių žuvų žvejybai, ir į laivą leidžiama paimti ne daugiau kaip šešias šių rūšių žuvis.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį pažeidimas užtraukia baudą nuo 250 iki 550 Eur. Už šio straipsnio 7 dalyje numatytus administracinius nusižengimus privaloma skirti administracinio nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimą. Padarytos žalos bazinis įkainis lašišai arba šlakiui yra 970 Eur už vienetą.

Taip pat Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklės nurodo, kad lašišas draudžiama gaudyti nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 31 d. mažesniu kaip 0,5 km spinduliu nuo Šventosios upės žiočių ir 0,5 km spinduliu nuo Klaipėdos uosto šiaurinio ir pietinio molų galų Baltijos jūroje.

Su teisės aktu galite susipažinti čia.

Share iconDalintis