Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Į Nerį įžuvinta 50 tūkstančių europinių ungurių jauniklių

Šiandien, 2022 m. balandžio 15 d., Žuvininkystės tarnyba, įgyvendindama Europos Komisijos sprendimu patvirtintą europinių ungurių išteklių valdymo Lietuvoje planą, į Neries upę išleido 50 tūkst. vnt. europinių ungurių jauniklių. Tai tik dalis šiemet planuojamo išleisti rekordinio šių žuvų kiekio. Į 82 vandens telkinius iš viso šiais metais bus įveista apie 1,7 mln. ungurių mailiaus.

Žuvų įveisime dalyvavo žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Mažiesiems gamtos mylėtojams pažintis su unguriais buvo jau antroji. Vaikai anksčiau turėjo galimybę mažas žuvytes pamatyti Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Laukystoje, kur prieš dvi savaites lankėsi edukaciniais tikslais.

Šių metų vasarį 600 kg europinių ungurių specialiose dėžėse buvo atgabenta iš Prancūzijos. Atvežtos stiklinės stadijos žuvys buvo karantinuojamos, palaipsniui temperatūra pakelta iki 24 laipsnių. Natūraliu pašaru maitinami unguriukai netruko sustiprėti ir įgauti tamsią spalvą. Pradėti jų išleidimo į Lietuvos ežerus ir upes darbai.

Daugiausiai jų planuojama išleisti Rytų Lietuvos ežeruose, kadangi iš jų į jūrą migruojantys unguriai savo kelyje patiria mažesnį neigiamą žmonių veiklos poveikį. O dalis šio rekordinio kiekio žuvų jauniklių bus paleisti į upes.

Europinis ungurys (Anguilla anguilla L.) – tai vertinga, plėšri, dugninė žuvis, mėgstanti slėptis dumble, prie akmenų, medžių šaknų, nuskendusių šakų. Per metus unguriai priauga svorio 2–3 kartus. Dažniausiai sugaunami 0,2–1,5 kg, tačiau gali užaugti iki 1,2 m ilgio ir 3 kg svorio. 7–10 m., o kartais ir 13–20 metų subrendę unguriai neršti plaukia į Sargaso jūrą, Atlanto vandenyne. Kelionė trunka apie metus. Po neršto žuvis miršta, o palikuonys Europą pasiekia su Golfo srove.

Ungurių lytis susiformuoja pasiekę 50 g svorio. Patelės užauga iki 3 kg, o patinėliai retai kada siekia 300 g.

Share iconDalintis