Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Dėl vyraujančių permainingų oro sąlygų – didesnis dėmesys žuvų pralaidoms

Šių metų sausio–vasario mėnesį Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai intensyviai vykdo žuvų migracijos ir neršto sąlygų gerinimo darbus. Dėl Lietuvoje siautėjančių gamtos stichijų žuvų pralaidas tenka ypač sudėtingomis sąlygomis vaduoti nuo susidariusių žolių, šakų ir net rąstų sangrūdų.

Šiuo metu žuvų migracijos kelių bei pralaidų įrenginių valymo darbai vykdomi Ančios upėje esamoje Skaudvilės užtvankoje (Tauragės r. sav., Skaudvilės sen., Jakštų k.). Žuvininkystės tarnybos darbuotojai jau keletą dienų iš eilės minėtą vietą valo nuo gausių upės atplukdytų sąnašų: šiukšlių, žolinių ir sumedėjusių augalų, vėtrų nulaužtų ir bebraviečių suręstų užtvankų  medžių liekanų ir kt.

Sausio–vasario mėnesį buvo apžiūrėti žuvų migracijos keliai bei pralaidų įrenginiai Vilniaus, Šilutės, Kretingos, Plungės, Kelmės, Pasvalio, Kupiškio ir Molėtų rajonuose. Kovo mėnesį Žuvininkystės tarnybos specialistai planuoja apžiūrėti Lomių ir Grąžčių užtvankas ir jų hidrotechninius statinius, taip pat atlikti žuvitakio, esančio Sausdravo upėje, Plungės rajono savivaldybėje, apžiūrą ir jo valymo darbus.

Žuvininkystės tarnyba nuolat organizuoja, koordinuoja ir vykdo žuvų migracijos ir neršto sąlygų gerinimo darbus, žuvų migracijos kelių bei migracijos įrenginių priežiūrą, tiria žuvų pralaidų efektyvumą ir teikia pasiūlymus jų gerinimui.

Share iconDalintis