Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Aptartos priemonės tvariai žvejybai skatinti ir vandenų biologiniams ištekliams išsaugoti

2021 m. gegužės 28 d. Žuvininkystės tarnyboje prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos lankėsi LR žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis, LR aplinkos ministras Simonas Gentvilas ir Aplinkos apsaugos departamento atstovai iš Vilniaus ir Klaipėdos. Susitikimo su įstaigos vadovybe metu buvo aptarti šiuo metu ypač aktualūs žvejybos Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje) bei tolimuosiuose žvejybos regionuose klausimai. Diskutuota apie priemones jūrų ištekliams išsaugoti, žvejybos kontrolės efektyvumo gerinimą ir aplinkosauginiu požiūriu tvarios žvejybos veiklos stiprinimą.

Šiuo metu Žemės ūkio ministerija rengia Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programos projektą. Siekiant geriau išsiaiškinti žuvininkystės sektoriaus poreikius, skatinant tvarią žvejybą ir saugant biologinius vandenų išteklius, vykdomos aktyvios konsultacijos su socialiniais partneriais, žuvininkystės kontrolės funkcijas įgyvendinančių įstaigų specialistais. Šių metų rugsėjo mėnesį Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 m. programos projektą numatoma oficialiai pateikti Europos Komisijai tvirtinti.

Susitikimo metu aptartos žuvininkystės įsipareigojimų įgyvendinimo bei priežiūros aktualijos. Pristatytos verslinės žvejybos kontrolei ir priežiūrai naudojamos informacinės technologijos, pademonstruotos jų teikiamos galimybės. Taip pat kalbėta apie ūkio subjektų, žvejojančių Baltijos jūroje ir tolimuosiuose žvejybos regionuose, laivų pajėgumus, sugaunamų žuvų kiekio pokyčius nuo 2015 metų ir žvejybos veiklos pajamas. Susipažinta su mėgėjiškos žvejybos tendencijomis ir jos kontrole.

Share iconDalintis