Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos kontrolei Baltijos jūroje pasitelktos ir VSAT pajėgos

2022 m. sausio 23 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos pareigūnais organizavo reidą Kopgalyje – tikrino iš jūros grįžtančius žvejų verslininkų ir mėgėjų laivus. Jungtinis reidas skirtas patikrinti, kaip žvejai laikosi nuo 2022 m. sausio 1 dienos įsigaliojusių ribojimų dėl lašišų žvejybos Baltijos jūroje ir kitų žvejybos jūroje reikalavimų.

Reido metu patikrinti Baltijos jūroje žvejoję 24 žvejų mėgėjų laivai, kuriais 63 žvejai vykdė žvejybą. Bendras žvejų mėgėjų laimikis – 8 lašišos ir 2 šlakiai. Sugautos dirbtinai įveistos žuvys be riebalinio peleko. Didžiausia žuvis svėrė 12,5 kg. Visos sugautos lašišinės žuvys buvo leistino ilgio.

Primename, kad nuo šių metų Baltijos jūroje vienas žvejys mėgėjas per dieną gali sugauti ir pasilikti sau ne daugiau kaip 1 dirbtinai įveistą lašišą su nukirptu riebaliniu peleku. Į krantą ji turi būti iškrauta neišdarinėta. Pagautos lašišos, kurių riebalinis pelekas nenukirptas, turi būti nedelsiant paleistos atgal į jūrą.

Žvejojant lašišas ir šlakius, viename laive gali būti naudojama ne daugiau kaip dvylika vienetų įrankių, skirtų šių žuvų žvejybai. Į laivą leidžiama paimti ne daugiau kaip šešias šių rūšių žuvis. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį pažeidimas užtraukia baudą nuo 250 iki 550 Eur, o padarytos žalos bazinis įkainis šlakiui arba lašišai yra 970 Eur už vienetą.

 Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruota ir nereglamentuota žvejyba.

Share iconDalintis