Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejų laimikis Baltijos jūroje – du žymėti aštriašnipiai eršketai

2021 m. rugpjūčio 30 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos specialistai sulaukė pranešimo apie Baltijos jūroje, prie Šiaurinio molo, sugautą žymėtų aštriašnipių eršketų porelę. Ūkio subjektas informavo, kad apie 0,8 ir 1,2 kilogramus sveriančios žuvys pakliuvo į kitų žuvų gaudymui skirtus tinklus, kurių akies dydis – 45 mm. Pasverti aštriašnipiai eršketai buvo paleisti tęsti savo kelionės į plačiuosius vandenis.

Patikrinus sugautų žuvų identifikacinius numerius, paaiškėjo, kad tai pavasarį į Šventosios upę (Ukmergės ir Jonavos raj.) išleisti aštriašnipiai eršketai, sėkmingai pasiekę Kuršių marias ir Baltijos jūrą. Nuo šių metų gegužės mėnesio vidurio gauti dar 6 žvejų pranešimai apie tuo pačiu laikotarpiu įžuvintų aštriašnipių eršketų sugavimus Šventosios ir Skirvytės upėse bei Kuršių mariose.

Visi šiemet į laisvę išleisti paauginti eršketai buvo pažymėti išoriniais žymekliais, ant kurių nurodytas šalies kodas, identifikacinis numeris ir kontaktinis telefono numeris. Ši informacija žuvivaisos specialistams ir mokslininkams padeda stebėti žuvų kelionę į Baltijos jūrą, sužinoti, kur ir kokiu greičiu migruoja ženklintos žuvys, kaip jos auga.

Būtina atkreipti dėmesį, kad, siekiant išsaugoti aštriašnipių eršketų išteklius, nepakanka vien nuolatinio vandens telkinių įžuvinimo, būtinas visuomenės ir žvejų noras bendradarbiauti. Sugavus aštriašnipį eršketą, žvejai raginami apie tai pranešti Žuvininkystės tarnybai šiais telefonų numeriais: +370 670  58 892, +370 700  14 961. Sugautą žuvį būtina paleisti atgal į vandens telkinį, neatsižvelgiant į jos dydį. Tik taip vykdomi darbai turės apčiuopiamą rezultatą – karališkos žuvies ištekliai bus atkurti.

Share iconDalintis