Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos padaliniuose lankėsi žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas

2022 m. sausio 4 d. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Rytų regiono žuvivaisos skyriaus Meškerinės (Žeimenos) ir Ignalinos padaliniuose lankėsi žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Vizito tikslas – pamatyti, kaip vyksta žuvų išteklių atkūrimo darbai, pasidomėti veisiamų žuvų rūšių specifika ir kitais aktualiais klausimais.

Meškerinės (Žeimenos) ir Ignalinos padaliniuose veisiami, paauginami ir kasmet į valstybinius vandens telkinius įveisiami tūkstančiai lašišų, šlakių, seliavų, auksinių karosų ir lydekų. Vien praėjusiais metais Meškerinėje dirbantys specialistai dirbtiniu būdu išveisė, paaugino ir į Lietuvos vandens telkinius išleido didelį kiekį ypač saugomų žuvų – 164 tūkst. vnt. lašišų ir virš 155 tūkst. vnt. šlakių. 5,8 tūkst. vnt. auksinių karosų ir virš 1200 tūkst. vnt. lydekų pernai į valstybinius vandens telkinius įveisė Ignalinos žuvivaisininkai. Šis žuvivaisos skyrius vienintelis šalyje veisia žūklės entuziastų ypač mėgstamas seliavas.

Žuvininkystės tarnyba yra atsakinga už 20 rūšių žuvų – šlakių, lašišų, upėtakių, kiršlių, sykų, šamų, aštriašnipių eršketų, skersnukių, ūsorių, sterkų, lydekų, lynų, vėgėlių, ungurių ir kitų žuvų bei 1 vėžių rūšies išteklių atkūrimą ir gausinimą.

2021 m. tarnybos padaliniai į Lietuvos vandenis išleido daugiau kaip 11 mln. žuvų. Šiais metais planuojama į šalies vandenis įveisti 7,5 mln. žuvelių. Tačiau labai tikėtina, kad dėl sėkmingų dirbtinio žuvų veisimo darbų pavyks jų paauginti ir išleisti gerokai daugiau.

Share iconDalintis