Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos veikla pristatyta Mindūnų Ežerų šventėje

2022 m. liepos 30 d. į Mindūnuose vykusią Ežerų šventę susibūrė gausus būrys amatininkų, liaudiškos muzikos ansamblių, šokėjų kolektyvai, sporto, gamtos ir žvejybos mylėtojai. Šiemet šventėje, jau tradiciškai, buvo pakviesti dalyvauti ir Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos darbuotojai.

Šventės metu Žuvivaisos departamento Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai susirinkusiems žmonėms mielai pasakojo apie prasmingą įstaigos veiklą, žuvivaisą, demonstravo gėlavandenes žuvis prie įėjimo į Amatų centrą įkurdintame akvariume.

Didžiulė vandens talpykla su joje plaukiojančiomis lašišomis, šlakiais, margaisiais upėtakiais, ūsoriais, karpiais, unguriais ir ropojančiais vėžiais labiausiai kaustė vaikų dėmesį. Neliko abejingi ir jų tėveliai. Lankytojai aktyviai domėjosi žuvų gyvenimu, dirbtiniu žuvų veisimu, auginimu ir žvejyba. Tuo metu vaikučiai buvo užimti įvairių žuvų spalvinimu, spėliojo jų pavadinimus ir, kur jos gyvena.

Žuvininkystės tarnybos specialistai su edukacine programa vasaros šventėje dalyvauja ne pirmus metus. Taip pat visada mielai priima organizatorių kvietimą atvykti į Mindūnų žiemos šventę, kuri tradiciškai rengiama vasario mėnesį.

Share iconDalintis