Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos darbuotojai vyko į Latviją apsikeisti gerąja patirtimi

2022 m. sausio 12–13 d. Žuvininkystės tarnybos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus darbuotojai vyko į Rygą (Latvija), kur pažintiniais ir gerosios patirties apsikeitimo tikslas apsilankė Maisto saugos, gyvūnų sveikatos ir aplinkos moksliniame institute (BIOR) ir jo padaliniuose.

Žuvininkystės tarnybos atstovai turėjo galimybę susipažinti su pagrindinėmis instituto veiklomis, atliekamais tyrimais, žuvivaisai pritaikytomis patalpomis, turima įranga ir laboratorijomis. Kartu su kaimyninės šalies žuvivaisos specialistais buvo aptartos abiem Baltijos šalims svarbios žuvininkystės problemos bei iššūkiai, dalijamasi atliekamų tyrimų, žuvų gaudymo reprodukcijos ir mokslinių tyrimų patirtimi..

Vizito metu aplankyta institutui priklausanti žuvivaisos įmonė „Dole“, įsikūrusi Salaspilio rajone. Pagrindinė šios įmonės veikla – lašišų ir šlakių veisimas įžuvinimo tikslais. Įmonėje taip pat, tik mažesniais kiekiais, veisiamos kitos žuvų rūšys, tarp kurių – upinės nėgės. Visa įmonės žuvivaisos sistema yra maitinama Rygos HE rezervuaro vandeniu, todėl nereikalingas papildomas vandens filtravimas. Vandens temperatūra visiškai priklauso nuo gamtinių sąlygų.

Lašišos ir šlakiai veisiami ir auginami iki rituolio stadijos. Prieš įžuvinimą visos šios rūšies žuvys žymimos nukerpant riebalinį peleką. Kadangi nuo šiol tokia praktika bus taikoma ir Lietuvoje, buvo puiki galimybė pamatyti visą lašišų rituolių pelekų karpymo procesą gyvai. Viskas buvo atliekama ypač profesionaliai ir greitai, kad žuvys patirtų kaip įmanoma mažiau streso.

Taip pat buvo aplankyta BIOR žuvininkystės įmonė „Tome“, įsikūrusi Kegumo rajone. Tai seniausia lašišų ir šlakių veisimo įmonė Baltijos šalyse, veiklą pradėjusi dar 1929 m. Tai taip pat didžiausia Latvijos įmonė, užauginanti apie 600 tūkst. vnt. lašišų ir šlakių rituolių per metus. Vizito metu apžiūrėti įmonės cechai, žuvivaisininkų mokymo centras. Įvertinta, kaip kaimyninėje šalyje ženklinami lašišų ir šlakių rituoliai.

Pernai Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriaus Meškerinėje specialistai dirbtiniu būdu išveisė ir į Lietuvos vandens telkinius įveisė virš 330 tūkst. vnt. lašišų ir šlakių. Šiais metais išleidžiamos lašišos turės būti sužymėtos nukerpant riebalinį peleką.

Share iconDalintis