Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba tapo programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalimi

Šiemet Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos jau antrą kartą tapo pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ dalimi. 2022 m. balandžio 26–gegužės 6 dienomis Lietuvos mokyklų vaikai buvo pakviesti į įstaigos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyrių Simne – susipažinti su žuvų pasauliu gyvai.

Neatlygintinai dalyvauti programoje galėjo visų šalies pradinio ir pagrindinio ugdymo švietimo įstaigų vaikai, reikėjo tik užpildyti paraišką. Šia galimybe pasinaudojo ir pažintinėse išvykose į Simno žuvivaisos ūkį sudalyvavo 12 mokinių grupių iš Alytaus, Kauno ir Marijampolės apskričių, viso – 286 vaikai. Dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes – 1–4 ir 5–8 kasių moksleivius.

Pagrindinis programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ tikslas – plėsti šalies moksleivių žinias apie žuvininkystės sektorių, skatinti Lietuvos žuvivaisos ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, supažindinti su verslo bei karjeros galimybėmis žuvininkystės sektoriuje.

2019 m. programos dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyriuje Meškerinėje (Žeimenoje) – vienintelėje vietoje Lietuvoje, kur dirbtiniu būdu veisiamos lašišos ir šlakiai. Šiais metais buvo pasiūlyta nauja pažintinės išvykos vieta – Pietų regiono žuvivaisos skyrius Simne, unikalus čia veisiamais plačiažnypliais vėžiais ir Vištyčio sykais.

Pažintinių ekskursijų Simne metu mokiniai apžiūrėjo įdiegtą įrangą, baseinus, šėryklas, sužinojo, kokiais pašarais maitinamos žuvys,  kokios priemonės ypač reikalingos sėkmingam žuvų auginimui, kodėl čia žuvys veisiamos ir auginamos bei kodėl yra svarbu įžuvinti Lietuvos vandens telkinius.

Pažintinę žuvininkystės programą „Išauginta Europos Sąjungoje“ įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Share iconDalintis