Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Ukrainos vaikai domėjosi Žuvininkystės tarnybos veisiamomis žuvimis ir vėžiais

Praėjusią savaitę, 2022 m. balandžio 6 d., Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Simne edukaciniais tikslais lankėsi vaikai iš Ukrainos. Simno gimnazijoje šiuo metu besimokantys įvairaus amžiaus vaikai turėjo unikalią galimybę gyvai pamatyti skyriuje veisiamus vėžius ir įvairias žuvis bei iš pirmų lūpų išgirsti apie sudėtingus žuvivaisos procesus.

Vaikus į Simno žuvivaisos padalinį atlydėjo jų mamos ir Simno gimnazijos direktorė. Svečiai apžiūrėjo įrengtas žuvų apvaisinimo ir ikrų inkubavimo technologijas, iš arti pamatė, kaip per laiką keičiasi auganti žuvis. Vaikus ypač sužavėjo skyriuje dirbtiniu būdu veisiami vėžiai, o suaugusius – ypač skaidrus, gerai išfiltruotas jiems gyventi skirtas vanduo.

Vaikai drąsiai visko klausinėjo bei, žiūrėdami pro mikroskopą, negalėjo suprasti ir patikėti, kaip iš tokių mažų ikrelių užauga tokios didelės žuvys! Iki tol daugumai neregėtas žuvų pasaulis staiga tapo pažįstamas. Natūralu, galimybė prisiliesti prie gamtos vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų ir suteikė neįkainojamų žinių.

Ekskursijos pabaigoje visi svečiai buvo apdovanoti Žuvininkystės tarnybos atminimo dovanėlėmis. Be to, buvo maloniai pakviesti apsilankyti žuvivaisos skyriuje ir ateityje – tikrai bus ką parodyti ir pamatyti.

Žuvininkystės tarnyba nuolat dalyvauja projektuose su vaikais, organizuoja edukacinius-praktinius užsiėmimus, kurių tikslas – plėsti vaikų žinias apie žuvininkystę.

Už nuotrauką esame dėkingi Danieliui Jakubavičiui (www.danielius.net).

Share iconDalintis