Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Trakų Vokėje lankėsi žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis

2022 m. sausio 7 d. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Rytų regiono žuvivaisos skyriuje, Trakų Vokėje (Vilniaus m.), lankėsi žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis ir kiti Žemės ūkio ministerijos atstovai. Šis žuvivaisos skyrius yra viena pirmųjų lašišinių žuvų veisyklų Lietuvoje, kasmet išveisiantis ir į mokslininkų rekomenduotas Lietuvos upių vietas išleidžiantis apie 200 tūkst. vnt. paaugintų margųjų upėtakių.

Trakų Vokėje apsilankęs žemės ūkio viceministras D. Dudutis ne tik gyvai pamatė, kokios sąlygos būtinos, kad būtų sėkmingai išaugintos šios ir kitos lašišinės žuvys, bet ir turėjo galimybę pasidomėti, kaip vykdomi valstybės žuvų išteklių atkūrimo darbai, investicijų projektai. Buvo aptarta žuvivaisos skyriaus ateities vizija, numatomi planai.

Praėjusiais metais Trakų Vokėje dirbantys specialistai dirbtiniu būdu išveisė, paaugino ir į Lietuvos vandens telkinius išleido 198 tūkst. vnt. margųjų upėtakių. Nuo 2010 m. į Lietuvos upes įžuvinta 2 690,49 tūkst. vnt. šių žuvų.

Be margųjų upėtakių Trakų Vokės poskyris pernai išveisė, paaugino ir į Lietuvos upes išleido 4 tūkst. vnt. ypač retų žuvų – ūsorių.

Share iconDalintis