Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Pasaulio pažinimo pamoka kitaip: Simno gimnazistai domėjosi Žuvininkystės tarnybos veisiamomis žuvimis ir vėžiais

2023 m. birželio 7 d. Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Simne edukaciniais tikslais lankėsi Simno gimnazijos moksleiviai. Vaikai turėjo unikalią galimybę gyvai pamatyti žuvivaisos skyriuje veisiamus vėžius ir įvairias žuvis bei iš pirmų lūpų išgirsti apie dirbtinį jų veisimą.

Simno gimnazijos trečiokai smalsiai apžiūrėjo įrengtas žuvų apvaisinimo ir ikrų inkubavimo technologijas, iš arti pamatė didžiulį, apie 12 kg sveriantį, šamą bei jo jauniklius, turėjo galimybę pamatyti, kaip per laiką keičiasi auganti žuvis. Žuvų dydžių skirtumas pradinukus labai nustebino.

Mokiniai pamatė Vištyčio sykus – jau pakankamai didelius ir vos kelių mėnesių jauniklius – ir plačiažnyplius vėžius. Daugelis iki apsilankymo Simno žuvivaisos skyriuje jų gyvai nebuvo matę. Natūralu, galimybė prisiliesti prie gamtos vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų ir suteikė neįkainojamų žinių.

Žuvininkystės tarnyba nuolat dalyvauja projektuose su vaikais, organizuoja edukacinius-praktinius užsiėmimus, kurių tikslas – plėsti vaikų žinias apie žuvininkystę.

Share iconDalintis