Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Nuo kitų metų Baltijos jūroje bus leidžiama sugauti vieną lašišą per dieną

2022 metais, tausojant žuvų išteklius, tikslinė komercinė lašišų žvejyba Baltijos jūroje bus uždrausta. Išimtis taikoma žvejams mėgėjams – jie lašišas gaudyti galės, tačiau privalės laikytis griežtų sąlygų. Mėgėjų vykdomai lašišų žvejybai bendra kvota nenustatyta – žvejyba bus leidžiama Baltijos jūroje, tačiau jai bus taikomi apribojimai.

Nuo kitų metų Baltijos jūroje vienas žvejys mėgėjas per dieną galės sugauti ir pasilikti sau ne daugiau kaip 1 dirbtinai įveistą lašišą su nukirptu riebaliniu peleku. Į krantą ji turės būti iškrauta neišdarinėta. Pagautos lašišos, kurių riebalinis pelekas nenukirptas, turės būti nedelsiant paleistos atgal į jūrą.

Tai reiškia, kad, jeigu laivu žvejoti plaukia keli žvejai, jiems leidžiama parsivežti po vieną lašišą (ne trumpesnę nei 60 cm ilgio) ir jos turės būti be riebalinio peleko, t. y. įveistos dirbtiniu būdu, ir po vieną šlakį (ne trumpesnį nei 60 cm ilgio). Žvejojant lašišas ir šlakius, viename laive gali būti naudojama ne daugiau kaip dvylika vienetų įrankių, skirtų šių žuvų žvejybai, ir į laivą leidžiama paimti ne daugiau kaip šešias šių rūšių žuvis. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį pažeidimas užtraukia baudą nuo 250 iki 550 Eur, o padarytos žalos bazinis įkainis šlakiui arba lašišai yra 970 Eur už vienetą.

Šiuo metu galiojančios Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklės nurodo, kad lašišas draudžiama gaudyti nuo rugpjūčio 15 d. iki spalio 31 d. mažesniu kaip 0,5 km spinduliu nuo Šventosios upės žiočių ir 0,5 km spinduliu nuo Klaipėdos uosto šiaurinio ir pietinio molų galų Baltijos jūroje.

Žuvininkystės tarnybos Rytų regiono žuvivaisos skyrius Žeimenoje (Meškerinėje) yra vienintelis lašišų veisėjas Lietuvoje. Šiemet į Lietuvos upes iš viso išleista net 130 tūkst. lašišų. Per dvejus gyvenimo metus upėje lašišaitės pasiekia tik 30–50 gramų svorį, o per dvejus gyvenimo metus jūroje – 3–4 kilogramų svorį.

Nors įžuvinimo kiekiai įspūdingi, gerėja neršto apsauga, tačiau lašišų populiacijos padėtis Baltijos jūros baseine yra viena iš blogiausių. Todėl tikslinė komercinė lašišų žvejyba kitais metais pagrindiniame Baltijos jūros baseine bus draudžiama. Palikta tik neišvengiamos priegaudos, sugaunamos žvejojant kitas žuvų rūšis, kvota – Lietuvai numatyti 989 vnt. lašišų. O tai yra beveik 33 proc. mažiau nei buvo leista sugauti šiemet.

Taip nutarė Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba, atsižvelgusi į mokslininkų rekomendacijas dėl žvejybos galimybių Baltijos jūroje 2022 metais.

Su teisės aktu galite susipažinti čia.

Share iconDalintis