Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Kaišiadorių rajono vaikų žuvininkystės pažinimo akiratyje – žuvivaisa

Šių metų kovo 25, 30, 31 ir balandžio 1 dienomis Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Laukystoje lankėsi žuvų išteklių atkūrimu Lietuvoje besidomintys moksleiviai ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikai. Pradinių klasių mokiniai ir dviejų priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai iš Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos bei septintokai iš Kaišiadorių r. Palomenės pagrindinės mokyklos turėjo unikalią galimybe susipažinti su žuvivaisa ir šio prasmingo darbo subtilybėmis gyvai.    

Biologijos pamoka netradicinėje aplinkoje ypač džiugino 7 klasės jaunuolius. O štai mažuosius vaikus labai intrigavo mažutes gyvates primenančios žuvys – unguriai, kurie šiuo metu užima didžiąją dalį žuvivaisos skyriaus Laukystoje baseinų. Kiekviename jų telpa apie 110 tūkst. ungurių jauniklių.

Edukacinių užsiėmimų metu mokiniai labai daug klausinėjo ir sužinojo apie ungurių gyvenimo aplinką, savybes, ypatumus ir priežiūrą. Pamatė, kaip unguriai maitinami. Vaikai su dideliu susidomėjimu stebėjo šį procesą. Keletas mažųjų turėjo unikalią galimybę pamaitinti ungurius patys. Natūralu, galimybė prisiliesti prie gamtos vaikams sukėlė daug teigiamų emocijų ir suteikė neįkainojamų žinių.

Aplink didžiulius baseinus vaikščiojantys vaikai, dalijosi savo mintimis – „unguriukai panašūs į juodus siūlus“, „jie – juodi sliekai”, „mažosios kirmėlytės“. Aptarę ekskursijos įspūdžius vaikai nusprendė, kad šis Laukystos inkubatorius turi vadintis „unguriukų darželiu“.

Ne mažesnį įspūdį vaikams ir net jų mokytojoms paliko gyvai pamatytas lydekų dirbtinio veisimo procesas. Vaikai pamatė, kur laikomos motininės lydekos, stebėjo kaip imami ikriukai apvaisinimui. Vaikai dalijosi įspūdžiais, žemėlapyje surado Prancūziją, Sargaso jūrą, nupiešė piešinius, kuriuos dovanojo Laukystos skyriui.

Žuvininkystės tarnyba nuolat dalyvauja projektuose su vaikais, organizuoja edukacinius-praktinius užsiėmimus, kurių tikslas – ugdyti dorą ir išsilavinusį valstybės pilietį, plėsti vaikų žinias apie Lietuvos žuvininkystę ir auginti atsakingai gamtoje besielgiančią naująją kartą.

Share iconDalintis