Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Daugiau nei 25 tūkstančiai lynų papildė Lietuvos ežerus

Šią savaitę baigti lynų įveisimo į šalies ežerus darbai. Vykdant Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2022 metų planą, Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai ir žuvivaisininkai į šalies ežerus išleido 25,2 tūkst. vnt. dvivasarių žuvų. Vidutinis įveistų lynų svoris – 19 g.

Išleisti lynai dirbtiniu būdu išveisti ir išauginti Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriuje, Simne. Žuvimis gausiai praturtinti Ignalinos, Mažeikių, Molėtų, Varėnos, Vilkaviškio ir Vilniaus rajonų ežerai.

Lynas– karpžuvių būrio žuvis, priklausanti karpinių šeimai. Ilgis – iki 60 cm, svoris – iki 7 kg. Kūnas kresnas, labai gleivėtas. Uodegos stiebelis trumpas. Nugara juodai žalsva, šonai žalsvai auksinės spalvos, papilvė pilkšva arba gelsva. Akys mažos, raudonos. Žiotys mažos, galinės, jų kampuose yra po trumpą ūselį. Žvynai pailgi, ploni, giliai įaugę į odą. Pelekai apvaliais pakraščiais, tamsūs. Ši žuvis paplitusi Lietuvos ežeruose ir upėse. Lynai – mėgstamas mėgėjiškos žūklės bei svarbus verslinės žvejybos objektas.

Praėjusiais metais, vadovaujantis Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2021 metų planu, į Lietuvos ežerus buvo išleista beveik 35 tūkst. vnt. dvivasarių lynų.

Share iconDalintis