Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Bendrų reidų su VSAT pareigūnais Baltijos jūroje rezultatai – per dvi dienas patikrinti 89 žvejai

2022 m. kovo 12 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos kontrolės departamento Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos rinktinės Kopgalio užkardos pareigūnais (VSAT) organizavo reidą Baltijos jūroje laivu „Aleksandras Barauskas“ – tikrino jūroje žvejojančius žvejų mėgėjų laivus. Jungtinio reido tikslas – patikrinti, kaip žvejai laikosi nuo 2022 m. sausio 1 dienos įsigaliojusių ribojimų dėl lašišų žvejybos Baltijos jūroje ir kitų žvejybos jūroje reikalavimų.

2022 m. kovo 13 d. Žuvininkystės tarnybos inspektoriai kartu su VSAT pareigūnais organizavo dar vieną reidą Kopgalio užkardoje, kur buvo tikrinami visi iš teritorinės Baltijos jūros grįžtantys žvejai.

Pirmąją bendro reido dieną patikrinti 6 Baltijos jūroje žvejoję žvejų mėgėjų laivai, kuriais žvejybą vykdė 22 žvejai. Kitą dieną patikrintos 26 vandens transporto priemonės, 67 žvejų mėgėjų bilietai.

Primename, kad nuo šių metų Baltijos jūroje vienas žvejys mėgėjas per dieną gali sugauti ir pasilikti sau ne daugiau kaip 1 dirbtinai įveistą lašišą su nukirptu riebaliniu peleku. Į krantą ji turi būti iškrauta neišdarinėta. Pagautos lašišos, kurių riebalinis pelekas nenukirptas, turi būti nedelsiant paleistos atgal į jūrą.

Žvejojant lašišas ir šlakius, viename laive gali būti naudojama ne daugiau kaip dvylika vienetų įrankių, skirtų šių žuvų žvejybai. Į laivą leidžiama paimti ne daugiau kaip šešias šių rūšių žuvis. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 291 straipsnio 7 dalį pažeidimas užtraukia baudą nuo 250 iki 550 Eur, o padarytos žalos bazinis įkainis šlakiui arba lašišai yra 970 Eur už vienetą.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos kontrolės departamento Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruota ir nereglamentuota žvejyba.

Share iconDalintis