Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Artėjant mokslo metams organizuota edukacinė ekskursija Lietuvos ir Ukrainos vaikams bei jaunuoliams

Ugdymo įstaigose vaikai praleidžia didžiąją dalį dienos, todėl artėjant naujiems mokslo metams Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos specialistai nutarė suorganizuoti edukacinę ekskursiją Kuršių mariose ir kitaip atsisveikinti su nerūpestinga vasara. 2022 m. rugpjūčio 29 d. Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ auklėtiniai – „Žiburio“ ir „Žaros“ šeimynos – ir Lietuvoje jau daugiau nei pusę metų gyvenantys vaikai ir jaunuoliai iš Ukrainos buvo pakviesti į pažintinį pasiplaukiojimą įstaigos kontrolės laivu „Vakaris“.

Įvairaus amžiaus vaikai ir jaunuoliai buvo mokomi, kaip taisyklingai užsidėti gelbėjimosi liemenes, akcentuojant jų svarbą keliaujant laivu. Taip pat buvo supažindinti su Klaipėdos uostu, Žuvininkystės tarnybos vykdomomis funkcijomis, klausėsi pasakojimų apie Baltijos jūroje sugaunamas žuvis, jų rūšis.

Jaunuolius ypač domino galimybė ateityje tapti žvejybos kontrolės pareigūnais. Kai kurie susižavėjo perspektyva tapti kontrolės laivo kapitonais arba jų padėjėjais. Jiems buvo plačiau papasakota apie šių profesijų darbo subtilybes, galimybes jas įgyti. Jaunuoliai buvo pakviesti po studijų profesinę praktiką atlikti Žuvininkystės tarnyboje.

Laive netrūko gerų emocijų. Grupėje buvo nemaža dalis vaikų, kurie laivu plaukė pirmą kartą. Jiems tai paliko neišdildomą įspūdi ir tapo gražiu vasaros sezono užbaigimo akcentu.

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos visada mielai organizuoja mokyklinio amžiaus vaikų edukacinius-praktinius užsiėmimus, kurių tikslas plėsti vaikų žinias apie Lietuvos žuvininkystę ir auginti atsakingai gamtoje besielgiančią naująją kartą.

Share iconDalintis