Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Apžiūrėta ir įvertinta visų Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos padalinių veikla

2022 m. sausio 21 d. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Pietų regiono žuvivaisos skyriuje Simne lankėsi žemės ūkio viceministras Donatas Dudutis. Šis padalinys buvo paskutinis iš septynių įstaigai priklausančių žuvivaisos poskyrių, kuriame lankėsi ministerijos atstovai. Šių metų sausio 13 d. delegacija apžiūrėjo Pietų regiono žuvivaisos skyrius Laukystoje ir Šilavote, o sausio 14 d. – Vakarų regiono žuvivaisos skyrių Rusnėje. Prieš tai lankėsi Rytų regiono žuvivaisos skyriuose Trakų Vokėje, Meškerinėje ir Ignalinoje.

Vizitų tikslas – pamatyti, kaip vyksta žuvų išteklių atkūrimo darbai, pasidomėti veisiamų žuvų rūšių specifika, paauginamais kiekiais, susipažinti su ateities planais ir padiskutuoti kitais aktualiais žuvivaisos klausimais.

 Pietų regiono žuvivaisos skyriaus padaliniuose daugiausiai veisiamos, paauginamos plėšriosios žuvų rūšys. Kasmet į valstybinius vandens telkinius įveisiami tūkstančiai sterkų, šamų ir lydekų. Taip pat šis žuvivaisos skyrius yra atsakingas už Vištyčio sykų veisimą.

Kasmet Lietuvos upės gausiai praturtinamos Vakarų regiono žuvivaisos skyriuje Rusnėje išveistomis ir paaugintomis vėgėlėmis. Šis skyrius – unikalus dėl jame auginamų į raudonąją knygą įtrauktų aštriašnipių eršketų. Siekiant atkurti aštriašnipių eršketų išteklius Lietuvoje, kasmet paaugintais šių žuvų jaunikliais gausiai įžuvinamos šalies upės, kuriose jie anksčiau veisėsi natūraliai.

Be to, Rusnėje imtasi įgyvendinti ambicingus planus – patiems suformuoti motininę bandą tolimesniam šių žuvų dirbtiniam veisimui. Didžiausi reproduktoriai – septynmečiai – šiuo metu sveria apie 40 kg. Ikrus iš lytiškai subrendusių eršketų specialistai tikisi išgauti po 3–4 metų, nors natūraliai gamtoje aštriašnipiai eršketai subręsta per dvigubai ilgesnį laiką.

Žuvininkystės tarnyba yra atsakinga už 20 rūšių žuvų – šlakių, lašišų, upėtakių, kiršlių, sykų, šamų, aštriašnipių eršketų, skersnukių, ūsorių, sterkų, lydekų, lynų, vėgėlių, ungurių ir kitų žuvų bei 1 vėžių rūšies išteklių atkūrimą ir gausinimą.

Share iconDalintis