Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos kontrolės pareigūnai tikrino ant Palangos tilto stintas žvejojančius žvejus mėgėjus

2020 m. sausio 23 d. 19 val. Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai kartu su Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspektoriais atliko jungtinį patikrinimą ant Palangos tilto, kurio tikslas – įsitikinti, kad žvejai mėgėjai, gaudydami stintas, laikosi mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių. Stintų žvejyba leidžiama nuo lapkričio 1 d. iki birželio 1 d. Leistinas per vieną žvejybą sugaunamų stintų kiekis – ne daugiau kaip 15 kg.

Taisyklėse numatyta, kad žvejoti leidžiama 1 tinkliniu samčiu, kurio skersmuo – ne didesnis kaip 3 m, o tinklo akys – ne mažesnės kaip 10 mm ir ne didesnės kaip 20 mm, pakeliant šį tinklą iš vandens. Griežtai draudžiama prie medinių Palangos tilto turėklų tvirtinti metalinius tinklinių samčių keltuvus ir kitus įrenginius, palikti be priežiūros tinklinį samtį.

Atvykę į vietą, pareigūnai patikrino 15 žvejų mėgėjų. Keturi be priežiūros palikti metaliniai tinklinių samčių keltuvai grandinėmis buvo pritvirtinti prie medinių tilto turėklų. Išsikvietus Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnus, buvo pradėti metalinių keltuvų demontavimo darbai. Vykdant darbus, grįžo dviejų įrenginių savininkai. Jiems už taisyklių pažeidimus buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Dar du metaliniai keltuvai, neidentifikavus jų savininkų, buvo paimti. Jei savininkai neatsiras, keltuvai bus utilizuoti įstatymų numatyta tvarka.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruota ir nereglamentuota žvejyba.

Share iconDalintis