Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos kontrolės pareigūnai talkina Suomijos kolegoms

Lietuvos žvejybos kontrolės pareigūnai, vykdydami Bendrą žvejybos Baltijos jūroje kontrolės planą, talkino Suomijos kolegoms kontroliuojant lašišinių žuvų žvejybą jūroje. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žvejybos Baltijos jūroje kontrolės vyriausiasis specialistas Algimantas Vėlavičius birželio 6–10 dienomis kartu su Suomijos pareigūnais vykdė bendrus žvejybos kontrolės veiksmus nuo Vaasos iki Turku miestų. Misijos metu buvo patikrintos 9 gaudyklės, 4 žvejybos laivai, vykdę lašišų ir strimelių žvejybą gaudyklėmis jūroje, ir vienas laivas, besiruošiantis žvejoti mažame uostelyje. Dauguma nustatytų smulkių žvejybos taisyklių pažeidimų buvo dėl žvejybos įrankių ženklinimo. Apie pažeidimus tikrintų laivų kapitonams pranešta žodžiu, o neradus šalia žvejybos įrankio savininko, raštu užfiksuotos pastabos neperšlampančiame vokelyje pritirtinamos prie plaukiojančios įrankio gairės. Atliktas dviejų žvejybos tralerių, grįžusių su 275 tonomis strimelių laimikiu, iškrovimo patikrinimas – viename traleryje rastas žuvų rūšių neatitikimas, paimta daugiau kaip 10 kibirų žuvų mėginių, apskaičiuota šprotų priegauda strimelių laimikyje, surašytas pažeidimo protokolas.


Tikrintos prekybos šviežia žuvimi turgavietės, pažeidimų nenustatyta.


Suomijos žvejybos kontrolės pareigūnams atlikti patikrinimus jūroje pagal iš anksto nustatytą planą padeda kitų Europos Sąjungos šalių pareigūnai, tarp jų – ir Lietuvos.


Stebino tai, kad patikrinimų metu jūroje ir krante apie 400 kilometrų pakrantės ruože neteko matyti žvejų mėgėjų, žvejojančių meškerėmis ar pilkeriais, išskyrus vieną velkiautoją. Lankytose Suomijos Vaasos ir Turku miestų priekrantės rajonuose gamta labai graži, daug salų salelių, akmeningų seklumų, vanduo, kaip ir Lietuvoje, tinkamas ir gėlavandenėms žuvims. Pakrantėse daug ruonių, vandens paukščių, deja, kasmet daugėja kormoranų, kurie nudergia okupuotas saleles, padaro žalos žuvų ištekliams.


Išsamiau – A.Vėlavičius, Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas tel. 8 (46) 365 745, el. paštas Algimantas.Velavičius@zuv.lt

Share iconDalintis