Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos kontrolės pareigūnai atliko patikrinimo skrydį virš Baltijos jūros

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai balandžio 26 d. atliko pirmą šiais metais žvejybos stebėjimo skrydį virš Lietuvos Baltijos jūros išskirtinės ekonominės zonos. Pagal patvirtintą Lietuvos žvejybos Baltijos jūroje 2016 metų kontrolės veiksmų programą tokių skrydžių numatyta atlikti ne mažiau nei šešis. Naujuoju Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparniu „Dauphin“ pareigūnai gali stebėti net atokiausius Lietuvos jūros vandenų žvejybos rajonus. Vienas iš tokių rajonų yra vakarinėje Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos dalyje. Šiuose vandenyse yra dalis akvatorijos, kurioje nuo gegužės iki spalio mėnesio draudžiama bet kokia žvejybos veikla. Iki šios vietos žvejybos kontrolės laivu tektų plaukti net 4 valandas, tačiau sraigtasparniu tai padaroma žymiai greičiau.

 

Be rajonų, kuriuose draudžiama žvejyba, stebėjimo, žvejybos kontrolės pareigūnai tikrina, ar žvejybos laivai, žvejojantys Lietuvos vandenyse, perduoda privalomus duomenis apie savo buvimo vietą, greitį ir kursą per Palydovinę žvejybos laivų stebėjimo sistemą (LSS). Šį kartą pareigūnai neaptiko Lietuvos vandenyse žvejojančių laivų. Tai patvirtino LSS duomenis, kad Lietuvos žvejybos laivai šiuo metu žvejoja menkes Lenkijos Respublikos vandenyse ir šprotus bei strimeles Danijos Karalystės ir Švedijos Karalystės vandenyse prie Bornholmo salos.

 

Šiais metais žvejybos kontrolės pareigūnai jau nustatė penkis žvejybos Baltijos jūroje taisyklių pažeidimus, iš kurių vienas yra sunkus.

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vedėjas

E. Lendzbergas, tel. (8 46) 36 57 45, erlandas.lendzbergas@zuv.lt

Share iconDalintis