Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos kontrolės pareigūnai atliko patikrinimo reidus jūroje ir krante bei konsultavo žvejus

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos kontrolės pareigūnai vasario 12 d. su žvejybos kontrolės laivu „Vakaris“ Baltijos jūros priekrantės vandenyse tikrino, ar žvejai laikosi nustatytų teisės aktų reikalavimų. Buvo patikrintos keturios žvejybos įmonės 14–19 priekrantės žvejybos baruose nuo Klaipėdos uosto molų iki Karklės.

 

Orai jūroje ir toliau nelepina, tačiau priekrantės žvejai stengėsi aprūpinti šviežiomis stintomis pajūrio svečius atvykusius į kasmetinę stintos šventę Palangoje. Tačiau laimikiai nebuvo gausūs. Vasario 14 d. buvo atliktas reidas Šventosios uoste. Patikrintos aštuonios priekrantėje žvejojančios įmonės. Čionykščių žvejų stintų sugavimai taip pat nebuvo dideli. Žvejai skundžiasi, kad tinklus jūroje drasko ruoniai, atplaukiantys pasmaguriauti stintomis ir strimelėmis. Šiuo metu skaičiuojama, kad ties Lietuvos krantu jūroje gyvena apie 12 ruonių. Kiek toliau nuo kranto šie gyvūnai sunaikina iki 80 procentų tinkluose esančio žuvų laimikio. Vasario 15 d. laivu „Vakaris“ Baltijos jūroje atliktas patikrinimo reidas priekrantėje nuo Klaipėdos iki Latvijos sienos ir atviroje jūroje. Patikrintos trys priekrantės įmonės ir vienas strimeles žvejojęs traleris. Taip pat, pasinaudojus vėjo nurimimu, į jūrą išėjo lašišas žvejojantys mėgėjai. Buvo patikrintos septynios jų valtys. Patikrinimų metu pažeidimų nerasta.

 

Žvejybos kontrolės pareigūnai atliko vienos žvejybos įmonės konsultavimą – buvo patikrintas tralas skirtas žvejoti priedugnio žuvims. Kadangi šiuo tipo tralu sugaunamos menkės, jame įsiūtas jauniklių išėjimo langas, kuriam taikomi griežti konstrukcijos ir akių dydžio reikalavimai. Specialiąja elektronine įranga buvo patikrintas tralo akių dydis, nurodant vietas kur akys sumažėjo. Šiose vietose tralo audinys turi būti pakeistas.

 

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vedėjas

E. Lendzbergas, tel. (8 46) 36 57 45, [email protected]

 

Pav. 1 Ruonių apėstos stintos

Pav. 2 Tikrinamas Baltijos jūros priekrantėje žvejojantis laivas

Share iconDalintis