Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos kontrolės pareigūnai atliko patikrinimo reidus Baltijos jūroje ir krante

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos kontrolės pareigūnai vasario 19 d. vėlai vakare tikrino Kopgalyje labai didelio stintų laimikio iškrovimą. Verslinę žvejybą gaudyklėmis prie pietinio Klaipėdos uosto molo vykdantys žvejai sulaukė tokio didelio stintų antplūdžio, kad negalėjo savo žvejybos valtimis per vieną kartą nugabenti į Klaipėdos uostą visą žuvų kiekį. Todėl žvejai nusprendė nedidelėmis partijomis žuvis gabenti į krantą Kopgalyje ir krauti laimikį į krovininį automobilį. Atvykę į iškrovimo vietą žvejybos kontrolės pareigūnai stebėjo kelias valandas trukusią iškrovimo operaciją. Buvo atidžiai patikrintas visas žuvų kiekis ir jo fiksavimas žvejybos žurnale ir gabenimo dokumentuose. Paskutinę žuvų partiją žvejai valtimi nugabento į Klaipėdos uosto Danės upės krantinę iškrovimui. Pareigūnai patikrino ir šį iškrovimą.

 

Vasario 20 d. (šeštadienį) ir vasario 24 d. buvo atlikti verslinės ir mėgėjų žvejybos patikrinimo reidas jūros pakrantės  ruože nuo Klaipėdos iki Šventosios uosto. Patikrintos aštuonios verslinės žvejybos įmonės, kurios grįždavo į krantą su stintų ir strimelių laimikiu, pastatę tinklus arba ruošėsi išeiti į jūrą statyti tinklus. Taip pat Šventosios uoste buvo patikrinta iš jūros grįžusi valtis su trimis žvejais mėgėjais. Ant Palangos jūros tilto patikrinti keturi žvejai mėgėjai, iš kurių vienas neturėjo žvejybos leidimo. Pažeidėjui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

 

Vasario 18 – kovo 6 d. įprastine tvarka buvo nuolat tikrinami priekrantės vandenyse žvejojantys ir žuvį iškraunantys Klaipėdoje, Danės upėje, laivai. Viename laive nustatytas verslinės žvejybos taisyklių pažeidimas. Šio laivo kapitonui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Taip pat nuolat buvo tikrinami iškrovimai iš atviroje Baltijos jūroje žvejojančių laivų mažųjų žvejybos laivų prieplaukoje. Pastaruoju metu šie žvejybos laivai žvejoja strimeles Lietuvos vandenyse ir menkes Lenkijos vandenyse. Viename laive nustatytas verslinės žvejybos taisyklių pažeidimas. Šio laivo kapitonui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas.

 

Vasario 22–28 d. kartu su Lietuvos žvejybos kontrolės pareigūnais patikrinimuose dalyvavo Danijos AgriFish agentūros žvejybos inspektorius Lennart Skrivergaard. Šis pareigūnas atvyko į Lietuvą vykdyti bendrą žvejybos Baltijos jūroje kontrolės veiklos planą.

 

Vasario 22 d. buvo atlikti dviejų priekrantės vandenyse žvejojančių įmonių planiniai patikrinimai. Pažeidimų nerasta.

 

 

 

 

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vedėjas

E. Lendzbergas, tel. (8 46) 36 57 45, [email protected]

Share iconDalintis