Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus sausio mėnesį nuveikti darbai

Prasidėjus metams žvejai su naujomis jėgomis pradėjo žvejybos sezoną. Nors sausio orai nebuvo palankūs žvejoti, tačiau Lietuvos žvejų tai neatbaidė. Priekrantės žvejai džiaugėsi pagavę nors kiek šviežiais agurkais kvepiančių stintų. Didesni laivai plaukė gaudyti menkių ir strimelių.

 

Žvejybos kontrolės inspektoriai per sausio mėnesį su kontrolės laivu „Vakaris“ tikrino, ar žvejai laikosi nustatytų teisės aktų reikalavimų. Laivu „Vakaris“ šiais metais jau atlikti du reidai, kurių metu patikrinta 13 žvejybos laivų. Priekrantės iškrovimo vietose atlikti per du reidus patikrintos 8 žvejybos įmonės.

 

Sausio mėnesį iš laivų, kurių ilgis per 24 metrus, buvo gauti 39 pranešimai apie numatomą žuvų iškrovimą Klaipėdos uoste. Iš jų 27 – apie planuojamą iškrauti menkių laimikį ir 12 – apie planuojamą iškrauti strimelių laimikį. Pagal šiuos pranešimus žvejybos kontrolės pareigūnai atliko 14 patikrinimų, – iš viso patikrinta 11 laivų, iš kurių buvo iškraunamas menkių laimikis (patikrinta 27 570 kg menkių), tai sudaro 41 procentą nuo viso menkių laimikio ir 3 laivai, iš kurių iškrauta 14 125kg strimelių, t. y. 25 procentai nuo viso strimelių laimikio. Iš laivų, kurių ilgis nuo 8 m iki 12 m buvo gauti 29 pranešimai apie numatomą žuvų iškrovimą Danės upės krantinėje. Šiuo laikotarpiu šios įmonės vykdo stintų ir strimelių žvejybą. Tačiau šie metai nėra gausūs šių žuvų. Žvejybos kontrolės pareigūnai šiuos laivus tikrino 7 kartus.

 

Pažeidimų tikrinant Baltijos jūroje ir jos priekrantėje, iškrovimo vietose krante, Klaipėdos uoste ir Danės upėje nenustatyta.

 

Pablogėjus orams nuo 2016 metų sausio mėnesio paskutinės savaitės laivai stovi krante – verslinė žvejyba nevykdoma. Kai tik nurims vėjas, dauguma žvejų planuoja pradėti žvejybą.

 

Kaip ir kiekvienais metais Lietuvos žvejybos kontrolės pareigūnai vykdo tarptautinius įsipareigojimus. Šiuo metu vienas Žvejybos Baltijos jūros kontrolės skyriaus pareigūnas Europos Sąjungos žvejybos kontrolės agentūroje Vigo mieste koordinuoja Bendrą veiklos išdėstymo planą Baltijos jūroje.

 

Išsamiau –Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė L. Kairytė , tel. (8 46) 36 57 45, [email protected]

 

Share iconDalintis