Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvusiųjų jūroje pagerbimo tradicija mena Smetonos laikus

1934 metų rugpjūčio 11–12 dienomis vykusios pirmosios Jūros dienos organizatoriai turbūt nesitikėjo, kad renginys, skirtas Lietuvos, jūrinės valstybės, įvaizdžiui formuoti pasaulyje, skatinti lietuviško laivyno kūrimąsi ir pristatantis Klaipėdą, taps vienu didžiausių vasaros renginių visoje Lietuvoje ir gyvuos ne vieną dešimtmetį. Praėjusį savaitgalį Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos atstovai, kartu su klaipėdiečiais ir miesto svečiais, tradiciškai dalyvavo bangomis alsuojančioje Jūros šventėje 2017.

Viena iš seniausių ir prasmingiausių Jūros šventės tradicijų – žuvusių jūroje pagerbimo ceremonija. Šiais metai laivai į atvirą jūrą išplaukė sekmadienį, šeštadienį užleisdami Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races 2017“ burlaiviams.

Pagerbti žuvusius jūroje sekmadienio vidurdienį iš Klaipėdos uosto išplaukė iškilminga daugiau nei 30 laivų kolona, kurią vedė Karinių jūrų pajėgų laivas „Kuršis“. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, viceministras Artūras Bogdanovas, ministro pirmininko patarėjas žemės ūkio klausimais Aleksandras Muzikevičius, Seimo narys Dainius Kepenis bei Žuvininkystės tarnybos atstovai, kartu su kitų laivų „įgulomis“, lygiai 12 valandą pagerbė negrįžusius iš jūros žvejus: ministras ir Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė Baltijos bangoms dovanojos vainiką, į jūrą krito ir kitų pagarbą negrįžusiems iš jūros atiduoti atplaukusių pareigūnų ir miestiečių gėlės žuvusiesiems, paaukojusiems savo gyvenimą garsinant Lietuvą, puoselėjusiems ir kūrusiems mūsų šalies jūreivystės istoriją.

 

Share iconDalintis