Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvivaisos darbus diktuoja orai

Vėluojanti pavasarinė šiluma, žema vandens temperatūra, vėlina ir žuvų įveisimo į vandens telkinius darbus. Ir nors žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą, 2011 metų planas Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintas balandžio 4 dieną, realiai žuvų jauniklių įveisimo darbai tik įsibėgėja.

Žuvininkystės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos ( toliau – Žuvininkystės tarnyba) specialistai, vykdydami ankstesnių metų planus, į daugumą vandens telkinių įveisia žuvų lervutes ir tik 4 – 8 proc. – paaugintų žuvų jauniklių. Tačiau pagal šių metų planą šis procentas pastebimai didės ir sudarys 30 proc. nuo viso įveistų žuvų kiekio. Iš viso į valstybinės reikšmės vandens telkinius 2011 metais bus įveista vienuolika žuvų rūšių ir plačiažnypliai vėžiai. Šiais metais į Lietuvos ežerus numatoma suleisti 134 tūkst. vnt. paaugintų ungurių.

Remiantis Lenkijos žuvivaisos specialistų patirtimi ir technologija, jau pradėti meškeriotojų labai vertinamos sraunių upių žuvų rūšies – kiršlio veisimo darbai.

Kai tik upėse vanduo sušils iki 10 laipsnių, prasidės lašišų ir šlakių įžuvinimo darbai. Pagal šių metų planą numatoma į upes išleisti 100 tūkst. vnt. lašišų jauniklių, 31 tūkst. vnt. lašišų rituolių, 225 tūkst. vnt. šlakių paaugintų jauniklių ir 30 tūkst. vnt. vienvasarių (šiųmetukų). Dar šį pavasarį į upes bus suleista 80 tūkstančių iki 1-2 g dydžio paaugusių margųjų upėtakių jauniklių.

Dėl šaltokų naktų smarkiai vėluoja lydekų veisimo darbai. Lydekų ikrų inkubacija jau vyksta Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos, Simno ir Žeimenos (Ignalinos r. Strigailiškio km.) poskyriuose.

Anksčiausiai šį pavasarį natūralius vandens telkinius pasiekė paauginti vėgelių jaunikliai. Šių plėšrių žuvų jau įveista 2 600 tūkst. vnt.

 

 

Žuvivaisos skyriaus vedėjas                                                     Valdas Gečys

Share iconDalintis