Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės taryba siūlo rengti žvejybos vidaus vandenyse nacionalinę strategiją

Po daugiau nei dvejų metų pertraukos Žemės ūkio ministerijoje vėl įvyko Žuvininkystės tarybos posėdis. Iš Vyriausybės deleguotų institucijų, žuvininkystės verslo ir mokslo atstovų sudaryta taryba pataria žemės ūkio ir aplinkos ministrams, teikia jiems rekomendacijas ir siūlymus dėl žuvininkystės politikos formavimo bei įgyvendinimo.

Tarybos posėdyje buvo iš naujo išrinktas Žuvininkystės tarybos pirmininkas – juo vėl tapo Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto docentas  Egidijus Bukelskis.

Žuvininkystės taryboje šįkart buvo  diskutuota apie žuvų išteklių būklę valstybiniuose vidaus vandenų telkiniuose bei seliavų išteklių panaudojimo verslinei žvejybai galimybes. Tarybos nariai apsvarstė pasiūlymus dėl Mėgėjų ir limituotos žvejybos jūrų vandenyse taisyklių, aptarė žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“ iškeltą klausimą dėl lėšų žuvų ištekliams atkurti ir saugoti, taip pat išklausė asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“ pranešimą dėl verslinės žvejybos vidaus vandens telkiniuose.

Žuvininkystės taryba nutarė siūlyti Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijoms svarstyti galimybes parengti žvejybos vidaus vandenyse nacionalinę strategiją.

Share iconDalintis