Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai rugsėjo 26-27 dienomis Suomijoje, Helsinkyje, dalyvavo inspektorių mokymuose

Pagrindinė mokymų tema buvo lašišų žvejyba Baltijos jūroje ir šios žvejybos kontrolės koordinacija. Dalyviai išklausė mokslinį pranešimą apie menkių ir lašišų išteklių būklę Baltijos jūroje bei Suomijos atstovų informaciją apie lašišų verslinės žvejybos Baltijos jūros šiaurėje, kur sugaunama pusė visų Baltijos jūroje sugaunamų lašišų, kontrolę. Vėliau, per apskritojo stalo diskusiją, mokymų dalyviai papasakojo apie lašišų žvejybą ir kontrolę savo šalyse, diskutavo, kaip koordinuoti ir gerinti šių žuvų žvejybos kontrolę.

Mokymų metu aptarta ir nemažai techninių klausimų, pvz., kokios yra menkėms žvejoti naudojamų siaurėjančio maišo formos žvejybos tinklų (tralų) jauniklių išėjimo lango akių leistino remonto ribos, kaip prie minėto lango tvirtinamas sužvejotų žuvų kiekio matavimo jutiklis, kokios elektroninių žurnalų duomenų suteikimo inspekcinių laivų jūroje galimybės ir kt.

Žvejybos Baltijos jūroje inspektorių mokymai organizuojami kasmet – 2013 m. pareigūnai rinksis Lenkijoje.

 

Daugiau informacijos Europos žuvininkystės kontrolės agentūros tinklapyje http://www.cfca.europa.eu

Share iconDalintis