Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos žuvų pralaidos rekonstrukcija Vilnios upėje eina į pabaigą

 

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, įgyvendindama projektą „Žuvų pralaidų įrengimas prie esamų Kražantės ir Sausdravo upių užtvankų bei pralaidos rekonstrukcija Vilnios upėje“, gali pasidžiaugti, kad žuvų pralaidos rekonstrukcija Vilnios upėje greitu metu bus baigta.

Prieš trylika metų įrengtas šis žuvų migracijos takas praeivėms žuvų rūšims buvo vienas iš pirmųjų po Nepriklausomybės atkūrimo. Jis buvo skirtas stambesnėms ir subrendusioms praeivėms žuvims – šlakiams, lašišoms ir upėtakiams. Mažoms ir silpnesnėms praeivėms žuvims ši žuvų pralaida buvo neįveikiama. Žuvų migracijos sąlygos ypač pablogėjo pastačius hidroelektrinę, kai buvo pakeista pagrindinė vandens tėkmė Rokantiškių vandens pertekliaus pralaidos žemutiniame bjefe.

Rekonstruotas žuvų migracijos takas užtikrins tinkamą visų praeivių žuvų rūšių migraciją, bus patvaresnis ir tarnaus ilgiau.

Apie kitą žuvų pralaidą, šiuo metu statomą prie Sausdravo upės užtvankos, informacija skelbiama 2013 m. rugsėjo 17 d. Plungės rajono ir Rietavo savivaldybių laikraštyje „Plungės žinios“ ir tinklalapyje http://www.pzinios.lt/Rubrikos/Savivaldybeje/Prasidejo-Zlibinu-uztvankos-remonto-ir-zuvu-migracijos-tako-irengimo-darbai.

Šios projekto veiklos remiamos Europos žuvininkystės fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Share iconDalintis