Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus darbuotojai žvejoja lydekas reproduktorius

Lydekos yra vienos vertingiausių Lietuvos vandenyse gyvenančių žuvų. Jos vertinamos ne tik kaip geros biomelioracijos „specialistės“, bet ir kaip puikus mėgėjų žūklės objektas. Ne veltui sakoma, kad jei nėra lydekos – nėra ir didžiosios žūklės.

 

Jau seniai mokslo įrodyta, kad dirbtinis žuvų veisimas bent 10 kartų efektyvesnis už natūralų nerštą, todėl Žuvininkystės tarnybos specialistai, įgyvendindami Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2015 m. kovo 19 d. įsakymu patvirtintą Valstybinį žuvų ir vėžių gaudymo žuvivaisai planą, kovo ir balandžio mėnesiais Alytaus, Elektrėnų, Ignalinos, Zarasų rajonuose vykdo specialiąją lydekų reproduktorių žvejybą. Surinkti ir apvaisinti lydekų ikrai bus inkubuojami Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Žeimenos (Ignalinos r.), Laukystos bei Simno poskyriuose, o išsiritusios iš ikrelių ir paaugintos žuvys bus išleidžiamos į Lietuvos ežerus.

 

Žuvininkystės tarnybos poskyriuose žuvų reproduktoriai brandinami laikantis naujausių žuvivaisos biotechnologinių reikalavimų. Nors šis darbas yra sunkus ir atsakingas, jis yra būtinas norint pagausinti plėšrių žuvų Lietuvos ežeruose, tuo pačiu patenkinti žvejų mėgėjų, kurių, remiantis apklausų duomenimis, Lietuvoje yra daugiau nei 200 tūkstančių, lūkesčius.

 

Žuvininkystės tarnybos specialistai atiduoda duoklę gamtai išleisdami į vandens telkinius daugiau kaip 3 mln. paaugintų lydekų jauniklių bei 60 tūkst. vnt. vienvasarių (šiųmetukių) lydekų.

 

Norint išlaikyti stabilų įžuvinti skirtų lydekų kiekį, formuojamos šių žuvų reprodukcinės bandos, kurias, siekiant išlaikyti genetinę įvairovę, būtina nuolat papildyti.

 

Šiuo metu tinkamų įveisti į šalies vandens telkinius lydekų poreikis yra žymiai didesnis, nei jų užauginama.

 

Share iconDalintis