Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos specialistų pranešimas tarp geriausių III tarptautinės mokslinės konferencijos „Vandens bioresursai, akvakultūra ir vandens telkinių ekologija“ pranešimų

Gegužės 26–27 dienomis Kaliningrade (Rusijos Federacija) vyko III tarptautinė mokslinė konferencija „Vandens bioresursai, akvakultūra ir vandens telkinių ekologija“, kurią organizavo Kaliningrado federalinis valstybinis bendro lavinimo techninis universitetas. Šioje konferencijoje dalyvavo Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus vyriausioji specialistė dr. Jelena Fedotova ir vyriausiasis specialistas Žilvinas Kregždys. Žuvininkystės tarnybos atstovai parengė ir perskaitė pranešimą tema: „Juodažiočio grundalo biologija Baltijos jūros Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos priekrantėje“.

 

Konferencija vyko keturiose sekcijose: 1. Telkinių biologiniai ištekliai. 2. Ichtiopatologija ir hidrobiologija. 3. Akvakultūra. 4. Ekologija ir gamtos naudojimas.

 

Konferenciją atidarė Kaliningrado universiteto Bioresursų ir gamtos naudojimo fakulteto dekanas, docentas, biologijos mokslų daktaras Konstantin Tylik. Taip pat konferencijoje pranešimus skaitė Rusijos bei Baltarusijos žuvininkystės ir žuvivaisos organizacijų mokslininkai. Renginyje dalyviai dalinosi darbo patirtimi, aktyviai diskutavo apie planuojamus tolesnius darbus žuvininkystės mokslo srityje bei keitėsi idėjomis dėl galimų bendrų tarptautinių projektų rengimo ir įgyvendinimo. Taip pat buvo pristatyta ir aptarta daugiau nei 60 pranešimų apie įvairius jūrų ir gėlo vandens telkinių tyrimus, susijusius su žuvininkyste, invazinių žuvų rūšių vaidmenį vandens ekosistemoms, apie mokslinių tyrimų tobulinimo metodus.

 

Diskusijos metu buvo išrinkti geriausi pranešimai. Tarp išrinktų geriausių pranešimų buvo ir mūsų specialistų parengtas pranešimas: „Juodažiočio grundalo biologija Baltijos jūros Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos priekrantėje“.

Share iconDalintis