Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos specialistai dalyvavo Bremeno tarptautinėje parodoje „Fish International“

2014 m. vasario 9–12 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyrio vedėjas Jonas Pašukonis ir vyr. specialistas Rolandas Morkūnas dalyvavo tarptautinėje Akvakultūros produktų ir įrangos parodoje „Fish International“ Bremene, Vokietijoje.

Parodos metu vyko tarptautinis seminaras „Recirkuliacinės akvakultūros sistemos“. Paskaitas skaitė Kornelio universiteto (JAV) prof. M. Timmons ir habil. dr. J. Ebeling – žymiausi šios srities specialistai JAV (nuo 1975 m. tyrinėjantys uždaros vandens apytakos sistemos (URS) sąlygomis auginamas žuvis).

Dalyviai sužinojo daug naudingos, šviežios informacijos apie naujausius tyrimus ir praktinius pasiekimus auginant žuvis URS. Diskutuota praktiniais žuvų auginimo, energijos taupymo gamybos procesuose, aplinkos taršos mažinimo, atliekų panaudojimo hidroponikos metodu  bei kompostuojant atliekas geotekstilės maišuose ir kitais klausimais.

Apžvelgta įvairių žuvų rūšių auginimo problematika. Buvo palyginti šiltavandenių ir šaltavandenių žuvų auginimo URS niuansai. Pateikta daug naudingos informacijos apie šios sistemos projektavimo uždavinius ir jų sprendimo būdus, optimalų baseinų dydį, savaiminį nešvarumų pasišalinimą iš baseinų, biofiltravimą, streso mažinimą auginamoms žuvims. Taip pat pasidalinta informacija apie geriausius pašarus, jų tinkamumą URS auginamoms žuvims ir efektyviai biofiltracijai.

Dalyviai turėjo progos susitikti ir padiskutuoti rūpimais klausimais su kolegomis iš kitų šalių, be to, pasitaikė galimybė užmegzti naujus ryšius. Įgytos žinios pravers Žuvininkystės tarnybos poskyriuose statant ir modernizuojant žuvų veisimo ir auginimo inkubatorius bei uždaros vandens apytakos žuvų auginimo sistemas (URS).

 

 

 

 

 

 

 

 

Share iconDalintis