Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žvejybos kontrolės pareigūnai ir mokslininkai vykdo bendrus patikrinimus

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės ir Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyrių specialistai pradėjo vykdyti „Paskutinio tralo patikrinimo“ projektą. Šio projekto tikslas – nustatyti tikslų iš žvejybos tralų į Baltijos jūrą išmetamų žuvų kiekį. Taip siekiama pasirengti nuo 2015 m. įsigaliosiančiam reikalavimui kontroliuoti, kaip registruojamos ir gabenamos į krantą tam tikrų rūšių žuvys. Kad šis tikslas būtų pasiektas, būtina nustatyti, koks žuvų kiekis dabar išmetamas į jūrą.

Vienas iš reformuojamos Europos Sąjungos Bendros žuvininkystės politikos tikslų– gerinti jūrų aplinkos būklę mažinant sužvejojamų nepageidaujamų žuvų kiekį, uždraudžiant žuvų išmetimą į jūrą ir kuo labiau mažinant neigiamą poveikį jūrų ekosistemoms, kartu taikant atsargumo principą ir ekosisteminį metodą. Vykdant šias priemones, įgyvendinamas įpareigojimas užtikrinti, kad visos sužvejotos žuvys būtų iškraunamos. Nuo šių metų toks įpareigojimas įsigaliojo dėl kai kurių vandenynuose žvejojamų žuvų rūšių, pvz., skumbrių, silkių, stauridžių. Nuo 2015 m. toks reikalavimas bus taikomas ir menkėms, jūrinėms lydekoms bei jūrų liežuviams.

 

Išsamiau telefonu (8 46) 36 57 45 arba el. paštu [email protected]

 

Share iconDalintis