Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos edukacinė programa Mindūnų šventėje traukė suaugusius ir vaikus

2020 m. vasario 22 d. į Mindūnus iš įvairiausių rajonų ir tolimiausių šalies kampelių suvažiavo tradicinės Žiemos žūklės ir Užgavėnių šventės MINDŪNAI 2020 mylėtojai. Jau 25–­ius metus iš eilės Žiemos žūklės varžybos yra didžiulė šventė ne tik žvejams, bet ir visiems gamtos mylėtojams.

Kaip niekad gausiai susirinkusių žiūrovų ir dalyvių šventėje laukė daugybė įdomių atrakcijų, stebino itin originalūs persirengėliai, visus sveikino gausybė muzikantų, liepsnojo šventinis laužas, garavo net kelių rūšių žuvienė, čirškėjo stintos, virė grikių košė, o kur dar mugės gėrybės.

Edukacinę programą šventėje, Amatų centre, organizavo ir Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos. Žuvininkystės tarnybos specialistai apsilankiusiems Amatų centre pasakojo apie tarnybos veiklą, buvo demonstruojama vaizdo medžiaga, lankytojai su vaikučiais spalvino įvairias žuvis, domėjosi jų gyvenimu, auginimu, žvejyba. Lankytojai galėjo gyvai apžiūrėti Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos skyriuose veisiamas žuvis: prie įėjimo į Amatų centrą buvo pastatytas didžiulis akvariumas su kiršliais, ūsoriais, lašišomis, šlakiais ir kitų rūšių žuvimis. Žuvininkystės tarnybos specialistai su edukacine programa šventėje dalyvauja jau ketvirtus metus iš eilės.

Tradiciškai šventė baigėsi nuostabiomis muzikantų šėlionėmis, nugalėtojų apdovanojimais ir bendravimu prie šventinio laužo.

 

Share iconDalintis