Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos darbuotojai kreipėsi į Prezidentę

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos darbuotojai nerimauja dėl Lietuvos žuvininkystės likimo – praėjusią savaitę pasirašė Prezidentei, Premjerui ir Seimo nariams adresuotą peticiją, reikalaujančią panaikinti Žemės ūkio ministro 2017 m. rugpjūčio 18 d. įsakymą dėl Žuvininkystės tarnybos patvirtintos struktūros keitimo, kuris nėra pagrįstas nei socialiai, nei ekonomiškai, ir neužtikrins efektyvios tarnybos veiklos įgyvendinant Europos Sąjungos bendrosios žuvininkystės politiką. Atsižvelgiant XVII-osios Vyriausybės vykdomą regioninę politiką, Žuvininkystės tarnyba jau šiai dienai yra puikus šios politikos įgyvendinimo pavyzdys – jos padaliniai yra išsidėstę visoje šalies teritorijoje, taip pat ir Klaipėdoje.

Žuvininkystės tarnybos darbuotojai pritaria pertvarkos poreikiui tiek peržiūrint biudžetą, tiek etatų skaičių, tačiau rimtas abejones kelia tai, kaip ir kokiu tikslu pertvarka yra vykdoma. Naujai sukurta Tarnybos struktūra yra ekonomiškai nepagrįsta. Pavyzdžiui, Finansų ir Bendrųjų reikalų skyriai, turintys kvalifikuotus darbuotojus, bus perkelti į Klaipėdą, nors jie kuo puikiausiai galėtų toliau funkcionuoti Vilniuje. Be to, valstybiniu mastu Lietuvos valstybės institucijose numatyta nuo kitų metų steigti Nacionalinį centrą, kuriam bus perduota dalis Bendrųjų reikalų skyriaus funkcijų.

Iškėlimas į Klaipėdą laukia Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus, kuriame dirbantys specialistai turi ilgametę darbo patirtį, specifinių žinių bagažą, yra vertinami kaip vieni geriausių Europos Sąjungos žvejybos inspektorių, į jų parengimą valstybė investavusi daug lėšų. Tolimuosiuose vandenyse žvejojančius laivus Tarnybos inspektoriai kontroliuoja informacinių kontrolės sistemų pagalba ir vykdami į misijas, kurių metu vykdo fizines laivų patikras. Šie laivai į Klaipėdos uostą neužsuka. Tad nėra jokios būtinybės Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyrių kelti į uostamiestį. Jaunas skyriaus kolektyvas Vilniuje turi šeimas, gyvenamuosius būstus ir persikėlimo gyventi į Klaipėdą galimybės nesvarsto. Tokiu atveju, pasak jų, artimesnis sprendimas būtų emigracija. Tai būtų išties didelis nuostolis tiek Žuvininkystės tarnybai, tiek Lietuvai.

Ne mažiau keistai skamba ir Žemės ūkio ministerijos sprendimas papildomas patalpas Klaipėdoje, kuriose įsikurs iš Vilniaus perkeltos darbo vietos, nuomoti iš privataus sektoriaus, kai tuo tarpu Kopgalyje naujame pastate įsikūrusioje Jūrinės žuvininkystės laboratorijoje tam vietos būtų pakankamai ir nereikėtų mokėti nuomos.

Darbuotojai tikisi, kad valstybės atstovai juos išgirs ir restruktūrizacija vyks racionaliai įvertinus visas aplinkybes bei siekiant objektyvių, o ne politinių, tikslų – racionaliai bei taupiai naudoti valstybės biudžeto lėšas ir dar efektyviau įgyvendinti priskirtas funkcijas.

 

Share iconDalintis