Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnybos atstovas dalyvavo Pasaulinei žemės dienai skirtame renginyje Vilniaus Gerosios Vilties mokykloje

2014 m. kovo 19 dieną Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyrio vedėjas Jonas Pašukonis biologijos mokytojos metodininkės Marijos Ožeraitienės kvietimu dalyvavo Pasaulinei žemės dienai skirtame renginyje Vilniaus Gerosios Vilties vidurinėje mokykloje. Mokiniams ir mokytojams J. Pašukonis pristatė Žuvininkystės tarnybos vykdomus retų ir nykstančių žuvų rūšių išteklių atkūrimo darbus, papasakojo apie vieno pirmųjų Lietuvoje 1885 metais įrengto Trakų Vokės žuvų veislyno istorinę reikšmę ir jo įkūrėją, žuvininkystės pradininką Lietuvoje Mykolą Kazimierą Girdvainį.

Buvo populiariai pristatytos sėkmingai vykdytos lašišų ir šlakių išteklių atkūrimo ir apsaugos programos, kurios lėmė ženklų šių žuvų pagausėjimą Lietuvos upėse – jos išbrauktos iš Lietuvos raudonosios knygos nykstančių rūšių sąrašo. Papasakota apie Žuvininkystės tarnybos vykdomas tarptautines ungurių ir aštrašnipių eršketų išteklių atkūrimo programas.

Su mokytoja metodininke Marija Ožeraitiene aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės supažindinant vaikus su žuvų apsaugos ir atkūrimo svarba bei Žuvininkystės tarnybos praktine veikla.

Share iconDalintis