Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyboje pradėti šlakių dirbtinio veisimo darbai

Žuvininkystės tarnybos Simno, Laukystos ir Rusnės žuvivaisos biuro Žeimenos ir Trakų Vokės žuvivaisos grupėje Meškerinės kaime pats darbymetis. Nuolat prižiūrimi lašišinų žuvų reproduktorių baseinuose ikrus brandina lašišos ir šlakiai sugauti skirtingose Lietuvos upėse. Pirmosios dvi subrendusios šlakių patelės sugautos Šventosios upėje jau davė ikrus.

Žuvininkystės tarnybos Simno, Laukystos ir Rusnės žuvivaisos biuro Žeimenos ir Trakų Vokės žuvivaisos grupės vyr. specialistas Linas Rakauskas ima ikrus iš šlakių patelės Justo Poviliūno nuotraukos.

 

Palaipsniui krentant vandens temperatūrai vis daugiau šlakių, o kiek vėliau ir lašišų patelių subręs ir atsiras galimybė paimti ikrus ir pienius dirbtiniam apvaisinimui. Natūraliomis sąlygomis upėje kai vandens temperatūra nukrenta iki 0,5 laipsnio lašišų ir šlakių apvaisinti ikreliai inkubuojasi iki kovo balandžio mėnesio. Dirbtinėmis sąlygomis dėl gerokai aukštesnių vandens temperatūrų šis procesas vyksta daug greičiau. Pirmosios lašišos išsirita jau sausio mėnesį

 

Išsamesnė informacija el. paštu [email protected]

Share iconDalintis