Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyboje lašišų sezono pabaigtuvės

Nors šis antradienis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje nepažymėtas iškilmingomis kalbomis ar įsimenančiu renginiu, lašišų ir šlakių veislyno bei Žuvivaisos skyriaus darbuotojams jis tikrai ilgai lauktas ir šventiškas. Pagaliau baigtas sunkus ir atsakingas šių metų darbas – lašišų ir šlakių įveisimas į Lietuvos upes. Paskutiniai 2 500 lašišų rituolių iškeliavo į Neries upę Vilniaus rajone.

Iš viso šiais metais Žeimenos poskyrį paliko ir upėse apsigyveno 175 tūkst. lašišų ir 206 tūkst. šlakių 3 mėnesių jauniklių bei atitinkamai 22 ir 32 tūkst. lašišų ir šlakių rituolių. Dalis jauniklių liko toliau augti ūkio baseinuose ir bus paleisti į laisvę kitų metų pavasarį.

Po trumpo atokvėpio bus pradėti pasiruošimo darbai artėjančiam naujam neršto sezonui. Dalis uždarųjų vandens apytakos sistemų bus dezinfekuojamos ir džiovinamos, remontuojamos patalpos ir įranga, užsakomi pašarai žuvims. O ir žuvų jaunikliai tikrai neleidžia užsnūsti – nuolat reikalauja priežiūros ir dėmesio!

Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie bendrų pastangų atstatant ir gausinant šių žuvų bandas, tikimės tokio pat sėkmingo bendradarbiavimo ir kitą pavasarį.

Atskirą padėką skiriame uodams, kurie šiemet buvo ypatingai uolūs ir vertė mus suktis it vijurkus kraunant žuvį į pervežimo talpas.

 

Share iconDalintis