Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba tapo Vilniaus lopšelio-darželio „Liepsnelė“ vykdomo projekto dalimi

„Kas yra žuvys?“, ,,Kodėl žuvys taip ilgai kvėpuoja po vandeniu ir neskęsta? “, „Kaip miega žuvys?“, „Iš kur jos atsiranda?“, ,,Kas atsitiks, jei žuvys dings? “ – į šiuos ir kitus Vilniaus lopšelio-darželio „Liepsnelė“ vaikų užduotus klausimus bus siekiama atsakyti ilgalaikio bendradarbiavimo metu. Darželio darbuotojų parengto projekto „Mažieji gamtosaugininkai“ (2020–2021 m.)  tikslas – pasaulio pažinimas ir gamtos saugojimo galimybių paieška per edukacines veiklas, prie kurių organizavimo mielai sutiko prisidėti ir Žuvininkystės tarnyba.

Pagrindiniai projekto uždaviniai: supažindinti vaikus su žuvimis, aplinka, kurioje jos gyvena ir veisiasi; padėti sužinoti, kuo skiriasi dekoratyvinės žuvys nuo gėlavandenių; padėti vaikams suvokti, kad nedrausmingas žmonių elgesys daro tiesioginę įtaką ekologijai; išmokyti juos saugoti gamtą ir tausoti žuvų resursus.

„Gera žinoti, kad Vilniaus lopšelio-darželio „Liepsnelė“ auklėtiniai domisi ne tik spalvingu žuvų pasauliu, bet ir aplinkosaugos temomis. Vaikams nuoširdžiai rūpi gamta, jie nori sužinoti, kaip kiekvienas gali prisidėti prie gamtos saugojimo ir puoselėjimo. Neabejoju, kad tikslingas vaikų švietimas ir edukacinės veiklos, pasakojimai apie kasdienius gamtoje vykstančius procesus leis mažiesiems suvokti gamtos vientisumą ir harmoniją bei padės tapti entuziastingais gamtosaugininkais“, – įsitikinęs Žuvininkystės tarnybos direktorius Tomas Kazlauskas.

Jau pirmosiomis projekto įgyvendinimo dienomis vaikai Vilniaus lopšelį-darželį „Liepsnelė“ pavertė vienu didžiuliu akvariumu ir jį apgyvendino pačių ryškiai nuspalvintomis žuvimis. Entuziazmo pažinti povandeninį pasaulį nestokojantys mažieji kūryba užsiiminėjo ne tik klasėje, bet ir namuose, taip į projektą įtraukdami ir savo tėvelius. Darbuotojos nuoširdžiai džiaugėsi vaikų iš namų atsineštais piešiniais, kurie tik sustiprino pradinės projekto idėjos vertę.

Ilgalaikio bendradarbiavimo metu vaikai bus supažindinti su Lietuvos vandens telkiniuose gyvenančiomis žuvimis: karpiais, karosais, lydekomis, lynais, šlakiais, lašišomis, aštriašnipiais eršketais ir kt. Lopšelio-darželio auklėtiniams bus suteikta galimybė apsilankyti Žuvininkystės tarnybos žuvivaisos cechuose: savo akimis pamatyti ten dirbtiniu būdu veisiamas ir auginamas žuvis, užduoti rūpimus klausimus žuvivaisos specialistams, atlikti kūrybines-edukacines užduotis.

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos visada mielai dalyvauja vaikams skirtuose projektuose. Įstaiga nuolat organizuoja ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų edukacinius-praktinius užsiėmimus, kurių tikslas – plėsti vaikų žinias apie Lietuvos žuvininkystę, ugdyti gamtosaugines nuostatas ir moralines vertybes bei auginti atsakingai gamtoje besielgiančią naująją kartą.

 

Share iconDalintis