Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba sukvietė tarptautinę bendruomenę padiskutuoti eršketinių žuvų tema

Spalio 15–16 dienomis Trakuose vyko Tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Eršketinės žuvys. Praeitis, dabartis ir ateitis“, kurią organizavo Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos. Konferenciją atidarė LR žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, sveikinimo žodį tarė Žuvininkystės tarnybos direktoriaus funkcijas atliekantis direktoriaus pavaduotojas Aidas Adomaitis. Į konferenciją noriai sutiko atvykti ir perskaityti pranešimus Ukrainos, Lenkijos, Čekijos, Latvijos, Rusijos, Baltarusijos ir Lietuvos mokslininkai.  Pranešimus parengė  ir Žuvininkystės tarnybos specialistai, kurie tiesiogiai dirba su eršketinėmis žuvimis.

Konferencijos metu pristatyti pranešimai: Sterlės introdukcijos studija Nemuno upės vidurupyje, Nykstančių eršketinių žuvų išteklių atkūrimas Dnepro sterlės pavyzdžiu, Baltijos eršketo populiacijos istorija ir kt. Konferencijos dalyviai aktyviai diskutavo, dalinosi patirtimi, mintimis apie planuojamus tolesnius darbus šioje srityje bei keitėsi idėjomis dėl galimų bendrų tarptautinių projektų rengimo ir įgyvendinimo.

Antrąją konferencijos dieną dalyviai stebėjo, kaip į Neries upę buvo išleista 2 530 vnt. aštriašnipių eršketų jauniklių. Vidutiniškai 14 g sveriantys eršketukai buvo užauginti Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyryje įgyvendinant Nacionalinę aštriašnipių eršketų išteklių atkūrimo programą.

 

Share iconDalintis