Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba sukvietė tarptautinę bendruomenę apsvarstyti žuvininkystės ir žuvininkystės kontrolės problemų

Š. m. rugsėjo 17–18 dienomis Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos surengė tarptautinę konferenciją „Žuvų išteklių atkūrimas ir jų naudojimo kontrolė“. Konferenciją, trumpai apžvelgusi šiandieninę žuvininkystės sektoriaus situaciją Lietuvoje, atidarė LR žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė. Konferencijoje taip pat dalyvavo LR Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai Eugenijus Gentvilas ir Kazys Grybauskas. Į konferenciją atvyko ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos, Vengrijos, Ispanijos, Danijos, Baltarusijos, Latvijos žuvininkystės sektorių administruojančių įstaigų ir mokslo atstovai, kurie parengė įdomius, šiuolaikinius žuvininkystės pasiekimus atspindinčius pranešimus, tarp kurių: Vandens išteklių valdymas Vengrijoje; Vandens apytakos sistemų panaudojimas atkuriant natūralias sykų populiacijas; Lašišinių žuvų populiacijų atkūrimas ir tyrimai Lietuvos vandenyse; Įžuvinimo į gruntinius tvenkinius ir ežerus lydekų ir sterkų jaunikliais, išaugintais uždarosiose vandens apytakos sistemose, efektyvumas; Sėkmingų Europos žuvininkystės valdymo atvejų apžvalga; Lašišinių žuvų auginimo metodai ir jauniklių kokybės kontrolė; Žuvų išteklių gausinimo metodų efektyvumo įvertinimas; Žvejybos kontrolė Baltijos jūroje; Žuvininkystės kontrolė Danijoje; Europos žuvininkystės kontrolės agentūros veikla ir vaidmuo. Žuvivaisos specialistai iš užsienio valstybių papasakojo apie jų organizacijose taikomus žuvų išteklių atkūrimo būdus ir jų ypatumus, o žuvininkystės kontrolės sritį kuruojantys pranešėjai supažindino su žuvininkystės kontrolės ir valdymo sistemomis.  Konferencijoje buvo pateikti moksliniais tyrimais pagrįsti faktai, kurie byloja, kad jau dabar yra išnaudota 80 proc. pasaulinių žuvų išteklių, o iki 2050 metų gali sužlugti žvejybos sektorius dėl visiško žuvų išteklių išnaudojimo. Dauguma pranešėjų buvo vieningos nuomonės, kad mūsų visų pareiga saugoti žuvų išteklius ir visą žvejybos sektorių nuo išnykimo. Po pristatymų šiais ir kitais aktualiais klausimais vyko aktyvios diskusijos, buvo pasiūlyta idėjų dėl tarptautinio bendradarbiavimo žuvų išteklių atkūrimo, gausinimo, kontrolės ir apsaugos klausimais.

 

Antrąją konferencijos dieną dalyviai stebėjo, kaip į Neries upę buvo išleista 2 000 vnt. vidutiniškai po 4 g sveriančių aštriašnipių eršketų jauniklių, užaugintų Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyryje. Žuvys auginamos įgyvendinant Nacionalinę aštriašnipių eršketų išteklių atkūrimo programą. Visi norintys galėjo pasimėgauti šiuo procesu ir patys išleisti eršketukus į Nerį.

 

Siužetą apie eršketų išleidimą į Nerį galima pažiūrėti čia:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/84004  nuo 15:33 minutės.

1 pav. LR žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė tarė sveikinimo kalbą

2 pav. Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė pristatė apžvalginį pranešimą apie Žuvininkystės tarnybos 5 metų veiklą ir pasiekimus

3 pav. Tarptautinės konferencijos dalyviai

4 pav. Į Neries upę išleidžiami aštriašnipių eršketukų jaunikliai 

Share iconDalintis