Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba sėkmingai vykdo žuvų įveisimo į vandens telkinius planus

 

Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos yra atsakinga už žuvų išteklių valstybiniuose vandens telkiniuose atkūrimą ir gausinimą pagal ŽŪM patvirtintas ir su Aplinkos ministerija suderintas programas. Per šių metų pirmąjį pusmetį į valstybinius vandens telkinius – upes ir ežerus – tarnyba įveisė apie 11 mln. vienetų įvairių žuvų jauniklių. Dar laukia rudeniniai įžuvinimai, kurie tęsis iki lapkričio mėnesio pabaigos.

Pagal Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2019 m. patvirtintą planą šiemet Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos yra numačiusi įveisti 1,56 mln. ungurių, 3 mln. lydekų, 1,2 mln. sterkų, 180 tūkst. lašišų, 125 tūkst. šlakių, 200 tūkst. margųjų upėtakių, 30 tūkst. kiršlių ir kitų žuvų jauniklių.

Žuvininkystės tarnybos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus duomenimis, į valstybinius vandens telkinius šiemet jau įveista 1,59 mln. ungurių, 5,96 mln. vėgėlių, 3 mln. lydekų, 13 tūkst. karpių metinukų, 1 tūkst. aštriašnipių eršketų, 175 tūkst. lašišų, 171 tūkst. šlakių ir 250 tūkst. margųjų upėtakių jauniklių. Iš viso į 79 upes ir 159 ežerus išleista apie 11,2 mln. vienetų žuvų jauniklių.

Mokslinių tyrimų duomenys patvirtina, kad lėšos, skiriamos žuvų ištekliams gausinti ir apsaugoti, yra naudojamos racionaliai – per pastaruosius 5 metus bendra žuvų biomasė ežeruose vidutiniškai padidėjo apie 1,5 karto, vien Kauno mariose – apie 4 kartus.

Žuvininkystės tarnyba nuolat organizuoja įžuvinimo akcijas, kuriose kviečiami dalyvauti visi šia sritimi besidomintys asmenys, o ypač jaunimas ir vaikai. Šių renginių tikslas – ne tik įžuvinti Lietuvos vandens telkinius, bet ir ugdyti sąmoningus ir sąžiningus jaunuosius žvejus.

Share iconDalintis