Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos tęsia aštriašnipio eršketo išteklių atkūrimo darbus

2014 metų liepos mėn. 11–17 dienomis iš Kanados buvo atskraidinta, o vėliau iš Vokietijos atvežta 600 g aštriašnipių eršketų ikrų ir 30 tūkst. vnt. lervučių. Dalis paaugintų eršketukų buvo perduota Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) Žuvivaisos skyriaus Laukystos ir Simno poskyriams toliau auginti.

 

2014 m. rugsėjo–spalio mėnesiais 13 200 vnt. aštriašnipių eršketų, kurių svoris apie 4 g buvo paleisti į vidaus vandenis: 7 000 vnt. – į Šventosios upę Jonavos ir Ukmergės rajonuose ir 6 200 vnt. į Neries upę Širvintų rajone. Kiti 2 080 vnt. aštriašnipių eršketų buvo palikti auginti per žiemą Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyryje. Galima teigti, kad šios žuvytės labai sėkmingai augo dėl žuvų su žuvų pašarais naudojamų vitaminų ir mikroelementų. Iš 2 080 vnt. eršketų neišgyveno tik 12 vnt., daugiau kaip 2 000 vnt. eršketų pasiekė vidutinį 455 g svorį. Netgi yra keli individai, kurie sveria daugiau kaip 1 kg ir jų ūgis yra 60 cm. Bendras užaugintų aštriašnipių eršketų svoris siekia 941 kg.

 

Š.m. balandžio 3 dieną Žuvininkystės tarnybos specialistai į Šventosios upę Ukmergės rajone planuoja įveisti 400 vnt. aštriašnipių eršketų ir po 400 vnt. šių žuvyčių – į Neries upę Kaišiadorių rajone ir Elektrėnų savivaldybėje. Balandžio 8 d. 400 vnt. aštriašnipių eršketų bus įveista į Šventosios upę Ukmergės rajone ir 448 vnt. – Neries upę.

 

Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyryje palikta auginti 20 vnt. aštriašnipių eršketų. Tikimasi, kad šią žuvį pasiseks išauginti iki reproduktorių, kadangi patyrę Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio specialistai šias žuvis veisti moka ir gali pasiekti labai gerų rezultatų.

 

Dėl detalesnės informacijos kreiptis telefonu (8 441) 58 107.

Share iconDalintis